جنگ رسانه‌ای چه رویکردهایی دارد؟

امپراتوری دروغ

«سگ را بجنبان» محصول سال ۱۹۹۷ است که سعی داشت واقعیاتی را در قالب شوخی‌هایی تلخ بیان کند؛ این‌که آمریکا از دروغ قدرت می‌سازد و بازوهای این دروغ، رسانه‌هایی هستند که یک دروغ بزرگ را به مردم القا می‌کنند تا آن را باور کنند. رسانه‌ها با کارگردانی دروغ‌های ایالات متحده و رژیم صهیونیستی، صحنه‌گردان اتفاقات مختلف هستند و سعی دارند دروغی بزرگ و باورنکردنی را به مردم سراسر جهان بباورانند.
کد خبر: ۱۴۲۸۶۵۸
نویسنده احسان رشیدی - نویسنده
 
در فیلم سگ را بجنبان، آمریکا با استفاده از یک سوژه دروغین مردم را تحریک به رأی دادن به کاندیدای موردنظر خود کرد، بودجه بیشتری برای تسلیحات جنگی اختصاص داده شد و آمریکا را برای یک جنگ همه‌جانبه آماده کرد. بعد از گذشت سال‌ها رسانه‌ها پیشرفت کرده‌‌‌اند اینترنت و پلتفرم‌های مختلف باعث شده خبررسانی راحت‌تر انجام شود و دروغ در کسری از ثانیه منتقل شود. کارگردانی دروغ‌ها به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود و لشکرهای سایبری با هشتگ‌های مختلف، سعی در باورپذیرتر شدن آنها دارند. در جنگ غزه هم شاهد دروغ‌های زیادی بودیم که رژیم صهیونیستی با استفاده از رسانه‌های مختلف، سعی داشت آنها را برای مردم جهان، تبدیل به واقعیت کند. یکی از آنها عکسی بود که باهوش مصنوعی تهیه ‌شد‌. هوش مصنوعی تبدیل به ابزاری برای این جنگ همه‌جانبه شده است. عکس دروغین از سران حماس بر سر سفره‌ای پر زروبرق. رسانه‌های رژیم صهیونیستی سعی داشتند با این عکس، احساسات مردم را تحریک کنند و حتی رسانه صهیونیستی اینترنشنال به کمک این رژیم آمد. نکته دیگر در فاجعه بیمارستان المعمدانی بود که در توییت‌های مختلف، موافقان رژیم اول به پیروزی بزرگ خود اذعان کرده بودند و بعد از واکنش‌های مردم، آنها را پاک‌ کرده و گفتند: موشک کار حماس بوده است، درصورتی‌که موشکی با چنین قدرت تخریبی در حماس وجود ندارد. رسانه معاند اینترنشنال هم که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند به بازتاب این خبر پرداخت‌. جالب این‌که در توییتر سابق و ایکس امروز، عکس‌قدیمی استفاده‌شده بود و اکانت موساد، فیلمی از سال۲۰۲۲ را به جای بمباران بیمارستان غزه ارسال کرد‌. رسانه ایکس که در نسخه جدید خود، راستی‌آزمایی را اضافه کرده، دروغ اکانت رسمی موساد را با این راستی‌آزمایی افشا کرد که مجبور به حذف آن شدند. اکانت رسمی رژیم صهیونیستی، ویدئویی را به عنوان مدرک، توییت کرد که بگوید حماس برای مظلوم‌نمایی جهانی، خود زنی کرده است. این ویدئو هم دارای یک مشکل بود آن هم  این که ساعت روی ویدئو، چهار ساعت از زمان انفجار جلوتر بود، پس توییت را ادیت و ویدئو را از صفحه خود حذف کرد. در نسخه جدید ایکس که توییتر سابق است، لشکرهای سایبری وربات‌های‌خونخوار رژیم‌صهیونیستی دچارضعف شدند ودروغ آنها در راستی‌آزمایی جدید این رسانه افشا شد. رژیم‌صهیونیستی زمینه تاریخی دروغ بزرگ را در پرونده خود دارد که فاجعه بزرگ قانا را به حزب‌ا... لبنان ربط داد و باگذشت چند روز، دست این رژیم برای جهانیان رو شد، دروغی که درفاجعه بیمارستان المعمدانی نیزشاهد آن هستیم.

سگ را بجنبان و نقش رسانه‌های معاند در اغتشاشات
در اتفاقات سال پیش، اغتشاشات زن، زندگی، آزادی با به کما رفتن مرحومه مهسا امینی آغاز گشت و با استفاده از غفلت رسانه‌ای داخلی، جنگ ترکیبی همه‌جانبه‌ای را علیه مردم ایران انجام دادند که پس از گذشت زمان دروغ بودن ضربه به سر آن مرحومه و بیماری قبلی داشتن آشکار شد. در این جنگ ترکیبی رسانه‌های معاند صهیونیستی مانند اینترنشنال نقش بزرگ‌تری را برای نیروی موساد ایفا کردند. براساس همین رشته‌دروغ‌ها یک جنبش دروغین را ایجاد کردند و باعث درگیری‌ها و آشوب‌های خیابانی تا چند وقت شدند. رسانه‌های معاند که تبدیل به امپراتوری دروغ شده‌اند، دیگر ذره‌ای اعتبار برای‌شان باقی نمانده و حیثیت خود را برای رژیم منحوس صهیونیستی به تاراج گذاشته‌اند. آنها با رژیم صهیونیستی به عنوان اسپانسر برنامه‌ها و جایگزین عربستان سعودی اعلام بیعت کرده‌اند. اینان وطن‌فروشی را تا جایی ادامه داده‌اند که به رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای، پیشنهاد حمله به ایران را دادند و در گفت‌وگو با نتانیاهو از او درخواست حمله به ایران را داشتند. رژیم صهیونیستی نیز مکرش یک سال بعد از اغتشاشات ایران به خودش برگشته، درگیر مرداب غزه شده و در رسانه‌های جهانی دیگر وجهه‌ای برایش باقی نمانده است. ارتش قدرتمند جهان در برابر یک جنبش آزادیبخش، یک‌روزه فشل شد و عملیات طوفان‌الاقصی توانست پروپاگاندای رسانه‌ای رژیم صهیونیستی را درهم شکسته، پایه‌های قدرت رژیم را به لرزه درآورد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها