بردهای پرگل پرسپولیس و سپاهان تنور لیگ را داغ نگه داشت

یک قدم تا قهرمانی

بدون شک امسال یکی از جذاب‌ترین فصل‌های لیگ‌برتر فوتبال ایران در جریان است. طی چند فصل اخیر کمتر اتفاق افتاده که فاصله دو تیم صدرنشین برای رسیدن به قهرمانی فقط به اندازه یک امتیاز باشد و سرنوشت تیم قهرمان را هم هفته پایانی مشخص کند. با نتایج که روز گذشته در هفته بیست و نهم رقم خورد، حالا همه چیز به هفته سی‌ام و ایستگاه پایانی لیگ کشیده شد.
بدون شک امسال یکی از جذاب‌ترین فصل‌های لیگ‌برتر فوتبال ایران در جریان است. طی چند فصل اخیر کمتر اتفاق افتاده که فاصله دو تیم صدرنشین برای رسیدن به قهرمانی فقط به اندازه یک امتیاز باشد و سرنوشت تیم قهرمان را هم هفته پایانی مشخص کند. با نتایج که روز گذشته در هفته بیست و نهم رقم خورد، حالا همه چیز به هفته سی‌ام و ایستگاه پایانی لیگ کشیده شد.
کد خبر: ۱۴۰۷۶۷۲

پرسپولیس که هفته گذشته و به زحمت توانست مقابل پیکان به برتری برسد، روز گذشته آخرین بازی خانگی‌اش در این فصل را با حضور حدود ۴۰ هزار هوادار قرمزپوش انجام داد. طی چند هفته اخیر رد پای مهدی ترابی را می‌توان در تمام موفقیت‌های پرسپولیس مشاهده کرد.
بازیکن شماره ۹ قرمزها در بازی دیروز هم خیلی زود دست به کار شد و با دو گلی که در نیمه نخست به ثمر رساند، نقش پررنگی در برتری ۳ بر صفر این تیم در ۴۵ دقیقه نخست داشت. ترابی در نیمه دوم هم برای بار سوم دروازه محسن فروزان را باز کرد تا هم خیال تیمش برای برد در این هفته قطعی شود و هم او مزد بازی خوبش را با هت‌تریک گرفته باشد.
در دیگر بازی مهم دیروز که در اصفهان برگزار شد، سپاهانی‌ها هم از همان ابتدا خیال‌ خودشان را برای برد قطعی کردند تا همه چیز به هفته پایانی بکشد. شاگردان مورایس با ۵ گلی که به پیکان زدند، با روحیه‌ای خوب به مصاف مس کرمان در بازی هفته آخر خود می‌روند. یکی از نکات مهم این بازی، دو گلی بود که شهریار مغانلو برای سپاهان زد.
مهاجم سپاهان با این گل تعداد گل‌هایش را به عدد ۱۲ رساند و با عبور از رضا اسدی، حالا آقای گل لیگ امسال است. سپاهان و طرفدارانش حالا برای قهرمانی در این فصل بیش از هر چیز به معجزه‌ای فوتبالی نیاز دارند.
این تیم هفته بعد باید به کرمان برود و مقابل مس قرار بگیرد که رقابت تنگاتنگی با صنعت نفت برای سقوط دارد. سپاهان که دو هفته پیش توسط یکی از تیم‌های خطه شمال کشور یعنی ملوان از پرسپولیس عقب افتاد، حالا چشم انتظار معجزه از دیگر تیم خطه شمال یعنی نساجی است. نساجی در هفته پایانی باید در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر از پرسپولیس میزبانی کند.
استقلال هم با بردی که دیروز مقابل مس رفسنجان به دست آورد، جایگاه سومی خود را تثبیت کرد تا بازی پایانی این تیم مقابل تراکتور جنبه تشریفاتی داشته باشد. از طرف دیگر، باخت مس رفسنجان و پیروزی تراکتور در بازی دیروز مقابل نساجی موجب شد جایگاه چهارمی تیم تبریزی نیز تثبیت شود.

گل‌محمدی: فقط باید به قهرمانی فکر کنیم
یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس بعد از برد پر گل تیمش مقابل گل‌گهر، در کنفرانس خبری از اهمیت حفظ آرامش و تمرکز بازیکنان برای کسب مقام قهرمانی صحبت کرد. مهمترین بخش صحبت‌های سرمربی پرسپولیس به این ترتیب است:

* اشتیاق زیادی برای برد داشتیم و این اشتیاق تا آخرین لحظه بازی خودش را نشان داد. بازیکنان با رویکرد خوبی وارد این مسابقه شدند. بازیکنان بزرگی هستند، بازیکنانی که خیلی‌هاشان این شرایط را تجربه کرده‌اند. می‌دانند تا لحظه‌ها و ثانیه‌های آخر باید بجنگند و تمرکز داشته باشند که خوشبختانه این اتفاق امروز هم افتاد.

* در هفته پایانی یک بازی مهم و سرنوشت‌ساز مقابل نساجی داریم. فرقی نمی‌کند واقعا در چه ورزشگاهی یا با چه کیفیت زمینی بازی کنیم و این‌که هواداران‌مان هستند یا نه. فقط باید به بردن بازی و قهرمانی فکر کنیم. وقتی با یک بازی می‌توانید قهرمانی لیگ‌برتر را بگیرید، نباید به کمبودها یا زمین بازی فکر کنیم. جای این کارها نیست. تنها چیزی که الان برای من مهم است این‌که ریکاوری خوبی داشته باشیم و برای این مسابقه آماده باشیم.

* بیرانوند در این فصل در بحث بازی‌سازی به ما خیلی کمک کرد. خیلی از موقعیت‌هایی که به دست آوردیم و گل‌هایی که زدیم به دلیل بازی با پای خوب بیرانوند بود اما در برخی از دقایق به نظرم باید ریسک کار را کمتر کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها