همراه داشتن برخی از وسایل در داخل کابین هواپیما به دلیل آسیب به سایر مسافرین و کابین هواپیما جرم محسوب می‌شود. از همین رو برای جلوگیری از این آسیب سعی بر آن شده است تا هر شرکت هواپیمایی جریمه‌ای مخصوص برای این مشکل در نظر بگیرید. تا در حین پرواز افراد با دقت بیشتری وسایل موردنیاز خود را به داخل هواپیما وارد ‌کنند.
همراه داشتن برخی از وسایل در داخل کابین هواپیما به دلیل آسیب به سایر مسافرین و کابین هواپیما جرم محسوب می‌شود. از همین رو برای جلوگیری از این آسیب سعی بر آن شده است تا هر شرکت هواپیمایی جریمه‌ای مخصوص برای این مشکل در نظر بگیرید. تا در حین پرواز افراد با دقت بیشتری وسایل موردنیاز خود را به داخل هواپیما وارد ‌کنند.
کد خبر: ۱۴۰۴۲۷۰

شما اگر با این وسایل ممنوعه بیشتر آشنا شوید، بدون شک در هنگام ورود به هواپیما نه خیلی وقت مهمان‌داران هواپیما گرفته می‌شود و نه خودتان از پرواز جامی‌مانید و جریمه‌ای به شما تحمیل می‌شود. ازآنجایی‌که نرخ مشخص و ثابتی در این راستا برای جریمه کردن شما وجود ندارد و هر شرکت هواپیمایی نرخ مصوب مخصوص به خود را دارد.

در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا بیشتر شمارا با وسایل ممنوعه آشنا کنیم تا از این مشکل در امان باشید. برای خرید بلیط ارزان هواپیما (https://www.alibaba.ir/cheap-ticket) و بلیط چارتر نیز می‌توانید در کسری از زمان به وب‌سایت معتبر علی بابا سری بزنید. با ما همراه باشید اگر قصد سفرهای هوایی رادارید.

جریمه آسیب به وسایل هواپیما

همان‌طور که می‌دانید همراه داشتن وسایل ممنوعه سبب می‌شود تا شرکت‌های هواپیمایی شمارا جریمه کنند. درست شبیه حمل بار اضافه که شمارا متحمل پرداخت جریمه می‌کند. پس بهتر است از همراه داشتن وسایل ممنوعه در طی سفرهای داخلی و خارجی مطلع باشید و از این مشکل در امان بمانید.

حمل مایعات به کابین هواپیما

برخی از مایعات در زمان چک کردن چمدان شما اجازه ورود به داخل هواپیما را نمی‌گیرد. به‌عنوان‌مثال همراه داشتن مشروبات الکلی، روغن و مواد چرب با وزن بالای 100 میلی‌گرم، شامپو، ادکلن و عطر از مواردی است که قابل‌حمل در بخش بار نیست. از همین رو برای جابجا کردن هر ماده مایع ای به‌غیراز مشروب باید وزن آن کمتر از 100 میلی‌گرم باشد و در پلاستیک شفاف قرار داده شود تا اجازه ورود با بار دستی شمارا کسب کند.

این مطلب را هم بخوانید: بوفه نهار هتل شایگان کیش

لوازم غیرمجاز ورزشی

فرقی نمی‌کند که سفر شما داخلی است یا خارجی به هر صورت وسایل غیرمجاز اجازه ورود به هواپیما را ندارد. به‌عنوان‌مثال شما نمی‌توانیدانواع چوب مانند چوب بیس‌بال، چوب گلف، چوب بیلیارد، تیر و کمان، دارت، لوازم هاکی و باتوم اسکی وارد کابین هواپیما کنید. درصورتی‌که ورزشکار هستید و ناچار به جابجایی آن با هواپیما هستید. باید آن‌ها را دربسته بندی که ایمنی آن را حفظ می‌کند و در بخش حمل بار به آن آسیبی وارد نمی‌شود قرار دهید و سپس آن را به بخش باربری هواپیما تحویل دهید.

جریمه آسیب به وسایل هواپیما

وسایل برنده و تیز

شما به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید وسایل تیز و برنده را به داخل هواپیما ببرید حتی اگر به‌عنوان سوغاتی آن را خریده باشید. این وسایل شامل تيغ موكت بری و کارتر، انواع قيچی حتی قیچی‌های مخصوص برای آرایش و کوتاهی، انواع چاقو حتی چاقو آشپزخانه، شیشه و بطری‌های شيشه‌ای، دشنه، خنجر، پنجه بکس، ناخن گير، تيغ جراحی و تیغ ریش‌تراشی است. درصورتی‌که این وسایل مربوط به کار شما می‌شود باید حتماً دربسته بندی که ایمنی صددرصدی را فراهم کند انجام شود و سپس آن را به باربری هواپیما تحویل دهید. به‌هیچ‌عنوان این وسایل را در داخل ساک دستی خود قرار ندهید چون حتی اگر آسیبی هم به هواپیما وارد نکنید جریمه به شما تعلق می‌گیرد.

این مطلب را هم بخوانید: 

تجهیزات و ابزارآلات

اگر بگویم حتی وسایل کودک شما که شبیه به تجهیزات و ابزارآلات است هم اجازه ورود به کابین هواپیما را ندارد باور می‌کنید. شما نمی‌توانیم پیچ‌گوشتی، دریل و سایر وسایل فنی دیگر را با ساک دستی به داخل کابین بیاورید.

شاید با خود بگوید مگر اسلحه است که اجازه حمل آن را نداریم. باید به شما بگویم این وسایل در طی سفر ایمنی مسافرت‌های هوایی را کم می‌کند به همین خاطر به‌هیچ‌عنوان به‌غیراز بخش بار شما اجازه واردکردن آن به داخل کابین را ندارید. شما برای جابجایی وسایل مکانیکی و یدکی بزرگ هم نباید از بخش باربری هواپیمای مسافربری درخواست کمک داشته باشید. بلکه برای جابجایی آن باید از طریق کارگو اقدام کنید. این بخش از خدمات حمل‌ونقل بیشتر برای جابجایی وسایل زیاد تجار مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تجهیزات و مواد آتش‌زا

همراه داشتن هر وسیله‌ای که سبب ایجاد آتش شود به داخل کابین هواپیما با بار دستی شما ممنوع است. شما نمی‌توانید فندک را در ساک دستی‌تان قرار دهید مگر این‌که مواد اشتعال‌زای آن را خالی کرده باشید. یا اینکه اجازه واردکردن کبریت حتی یک بسته کوچک را م ندارید. استفاده از گازهای سفری که هیچ خطری هم ندارد باز ممنوع است.

برای لحظه‌ای فکر کنید مسافری که کنار شما نشسته است مواد آتش‌زا با خود حمل می‌کند درست وقتی‌که بین زمین و آسمان هستید و هیچ راه پس و پیشی ندارید چه احساسی به شما دست می‌دهد. به یاد داشته باشید که فندک را در داخل چمدان خود هم اجازه ندارید بگذارید چون خطرساز است و ممکن است باعث آتش‌سوزی هواپیما شود.

 

خوراکی‌های ممنوعه

تمام مواد غذایی که قرار است وارد هواپیما شود با اشعه ایکس موردبررسی قرار می‌گیرد. همراه داشتن گوشت، سبزیجات، دانه‌های گیاهی به داخل هواپیما ممنوع است. ممکن است بذر شما آفت داشته باشد و در هواپیما پخش شود به شکلی که حتی خرمای هسته‌دار هم نمی‌توانید وارد هواپیما کنید. سبزیجات خشک، آجیل و زعفران را اگر با عنوان سوغاتی و با چانه‌زنی بخواهید وارد هواپیما کنید شاید موفق شوید.

کلام آخر

همان‌طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید همراه داشتن برخی از وسایل ممنوعه سبب آسیب رسیدن به هواپیما در قسمت بار و کابین آن می‌شود. پس‌نیازی نیست شما حتماً به‌صورت مستقیم به صندلی و یا بخش بار در بالای سرخود آسیب وارد کنید. یا اینکه مشکلی را برای هواپیما پیش بیاورید تا جریمه‌ای به شما تحمیل شود.

همین‌که شما یکی از این وسایل نام‌برده را با خود به داخل هواپیما وارد کنید شرکت هواپیمایی شمارا با پرداخت هزینه مالی جریمه می‌کند. همراه داشتن مواد آتش‌زا ممکن است سبب آتش‌سوزی شود. وسایل تیز سبب ایجاد حس ناامنی در مسافران می‌شود. خوراکی‌ها شاید آفتی را با خود به همراه داشته باشید. برخی از مواد غذایی را به سایر کشورهای خارجی نمی‌توانید وارد کنید.

ابزارآلات و وسایل ورزشی نیز به هواپیما آسیب می‌زند پس با بار دستی به داخل هواپیما وارد نمی‌کنند درنهایت هر مایعی که سبب آسیب رساندن به بخش باربری می‌شود شمارا متحمل جریمه می‌کند. با دانستن شرایط فوق اگر قصد خرید بلیط ارزان هواپیما و بلیط چارتر رادارید به وب‌سایت علی بابا سری بزنید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها