زندگی پر‌فراز و نشیب امیلیانو مارتینز

از دسته4 انگلیس تا دستکش‌طلایی جام‌جهانی

فرانسه آرژانتین، ایستگاه پایانی

ابر فینال

آرژانتین و فرانسه امروز برای بزرگ‌ترین عنوان ملی به مصاف هم می‌روند و چهار هفته فوتبال در میان آسمانخراش‌های دوحه با تقابل دو ابر ستاره دنیای فوتبال به پایان خواهد رسید.
کد خبر: ۱۳۹۱۱۹۷
نویسنده ایمان گودرزی - گروه ورزش

آرژانتین هشت سال پیش در فینال یک بر صفر مقابل آلمان شکست خورد و در جام‌جهانی روسیه در مرحله یک هشتم نهایی مقابل فرانسه از دور رقابت‌ها حذف شد. آلبی سلسته حالا بار دیگر در فینال مقابل فرانسه قرار خواهد گرفت تا مسی بدون جام‌جهانی دوران حرفه‌ای بازی ملی را پشت سر نگذارد. بازی با فرانسه برای آرژانتینی‌ها یادآور خاطرات خوب است. آنها در 12بازی رو در رو فقط سه بار مقابل فرانسه شکست خورده‌اند و 6بار خروس‌ها را شکست داده‌اند و 3 بازی با مساوی به پایان رسیده است. دو تیم 3 بار در رقابت‌های جام جهانی با هم روبه‌رو شده‌اند که باز هم برتری با دو برد و یک باخت به نفع آرژانتین است اما آخرین تقابل آنها در این رقابت‌ها با برد فرانسه همراه بوده، جایی که شاگردان دشان در جام‌جهانی 2018 در یک بازی هیجان‌انگیز آلبی سلسته را در مرحله یک هشتم شکست دادند و در نهایت قهرمان شدند. این واقعیت را نیز فراموش نکنیم که فرانسه هفت بازی متوالی در مراحل حذفی جام‌جهانی را با برد پشت سر گذاشته و فقط دو برد دیگر با رکورد 9 برد پیاپی برزیل فاصله دارد.  از سوی دیگر شاگردان دشان به دنبال این هستند که به سومین تیم تاریخ جام‌جهانی تبدیل شوند که از عنوان خود دفاع کرده‌اند (برزیل در 1962 و ایتالیا در 1938).  هوگو لوریس می‌تواند اولین کاپیتانی شود که دو بار پیاپی جام‌جهانی را بالای سر برده و دیدیه دشان می‌تواند بعد از ویتوریو پوزو به دومین سرمربی تاریخ جام‌جهانی تبدیل شود که دو بار تیمش را قهرمان کرده است.

اخبار تیمی
آرژانتین بدون مصدومیت مرحله نیمه‌نهایی را پشت سر گذاشت و اسکالونی این فرصت را دارد که چند بازیکن را دوباره به ترکیب خود برگرداند.
لیونل اسکالونی، مارکوس آکونیا و گونزالو مونتیل را پس از محرومیت در مرحله نیمه‌نهایی، در فینال در اختیار خواهد داشت.
آلخاندرو گومز تنها بازیکنی است که ممکن است فینال را از دست بدهد و آنخل دی‌ماریا که به خاطر مشکل عضلانی از مرحله گروهی موفق نشد در ترکیب فیکس آرژانتین قرار بگیرد حالا ممکن است در فینال فیکس به میدان برود. 

اخبار تیمی
آدرین ربیوت نیمه‌نهایی فرانسه مقابل مراکش را به دلیل علائم آنفلوآنزا از هتل محل اقامت تیم تماشا کرد. 
اوپامکانو اما تیم را همراهی کرد و 90 دقیقه بازی را از روی نیمکت تماشا کرد. 
با این حال، دشان مطمئن است که هر دو بازیکن را برای فینال در اختیار خواهد داشت و تنها بازیکنی که رسیدن او در این بازی در ابهام قرار دارد کینگزلی کومان خواهد بود که گفته می‌شود او نیز علائم آنفلوآنزا دارد.

ترکیب احتمالی آرژانتین (3-3-4)
امیلیانو مارتینز؛ مولینا، رومرو، اوتامندی، آکونیا؛ دی پائول، فرناندز، مک آلیستر؛ دی‌ماریا، مسی، آلوارز.

ترکیب احتمالی فرانسه (3-3-4)

لوریس؛ کونده، واران، اوپامکانو، هرناندز؛ گریژمان، شوامنی، رابیوت؛ دمبله، ژیرو، امباپه.

منبع: ضمیمه جام22 روزنامه جام‌جم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها