آن روی خشمگین فوق ستاره‌آرژانتینی را بار دیگر دیدیم

مارادونا در جلد مسی

حالا آرژانتین بلیت نیمه‌نهایی را محکم در دست گرفته است. آنها هلند را برده‌اند و رسیده‌اند به جایی که باید مقابل کرواسی قرار بگیرند تا دوباره بعد از هشت سال به فینال جام جهانی برسند اما انگار این برای آرامش اعصاب مسی کافی نیست. او بعد از این مسابقه مقابل هلند قرار می‌گیرد و مصاحبه می‌کند اما ناگهان فریاد می‌کشد. در واقع هم فریاد می‌کشد و هم ناسزا می‌گوید.
کد خبر: ۱۳۹۰۲۵۹
نویسنده هیلدا حسینی‌خواه - گروه ورزش
ابتدا مسی 35ساله در حین مصاحبه برای چند ثانیه با نگاهی سرد به سمتی خیره شد و سپس کلمات توهین ‌آمیزی را خطاب به ویگهورست فریاد زد. ویگهورست، بازیکن تیم ملی هلند است. برخی می‌گویند کسی که مسی به او ناسزا گفت ویگهورست نبود، یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی هلند بود. حتی احتمال خبرنگار بودن آن فرد را هم می‌دهند. به هرحال مسی دقیقا گفت: «به چی نگاه می‌کنی، احمق؟ برو اونور احمق، برو.» کسی هم که با مسی مصاحبه می‌کرد، کاری از دستش برنمی آمد اما سعی کرد مسی را که بعد از سوت پایان بازی همچنان داغ بود، آرام کند. مسی پیش از ضربات پنالتی، لحظات پرتنشی را با نیمکت هلند پشت سر گذاشته بود و به وضوح در خارج از زمین هم عصبی نشان می‌داد. به هرحال فریاد زدن مسی اتفاق عجیبی بود. یک مسی یاغی دیدیم و البته بی اعصاب. مردی که می‌تواند ما را به یاد مارادونای فقید بیندازد. 
     
داد از داور
آرژانتین برده اما مسی درباره متئو لاهوز، داور این دیدار می‌گوید: «با اختلاف بدترین داور جام‌جهانی. قبل از این دیدار هم نگران عملکرد این داور بودیم. فیفا نباید این داور را برای نیمه‌نهایی انتخاب می‌کرد». به هرحال لیونل مسی گوشه‌ای از خودش را نشان می‌دهد که کمتر دیده‌ایم؛ متمرد و عصبی. اما مسی روی نیمکت هلند با چه کسی جنگید؟ پس از ضربات پنالتی، مسی با لوئیس فن خال، سرمربی هلند و دستیارش ادگار داویدز صحبت کرد.مسی بعدا گفت آن‌قدر که فن‌خال و داویدز بعد از باخت تیم‌شان حرف می‌زدند، قبلا صحبت نمی‌کردند. به هرحال مسی بعد از گلی هم که مقابل هلند به ثمر رساند رو به فن‌خال شادی پس از گل بحث برانگیزی انجام داد. او حتی بعد از این مسابقه هم حسابی از خجالت فن‌‌خال درآمد و حتی تاکتیک او را زیر سؤال برد و گفت که «فقط زیر توپ می‌زده‌اند». 
     
ادامه تاریخ سازی
کمتر بازیکنی در تاریخ جام‌جهانی پیدا می‌شود که تیمش به نیمه نهایی صعود کرده اما عصبی و ناراحت باشد. مسی این‌گونه بود. گلی که در دقیقه73 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، دهمین گل او در جام‌جهانی بود که باعث شد با رکورد گابریل باتیستوتا برابری کند. آرژانتین اکنون در مرحله نیمه‌نهایی روز سه‌شنبه به مصاف کرواسی می‌رود، جایی که مسی می‌تواند با پیشی گرفتن از باتیستوتا بار دیگر تاریخ ساز شود. مسی می‌تواند نسخه مارادونا را تکرار کند. این آخرین فرصت اوست. 
 
منبع: ضمیمه جام22 روزنامه جام‌جم
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها