زن معتاد که با رهاکردن مرد معلول در اتاقک باغی باعث مرگ او براثر گرسنگی و تشنگی شده بود، به‌زودی در دادگاه به اتهام قتل محاکمه می‌شود.
کد خبر: ۱۳۸۷۹۱۹

به گزارش جام جم آنلاین، رسیدگی به این پرونده از زمستان سال گذشته و با گزارش ناپدیدشدن مرد ۳۳ساله‌ای به نام رامین آغاز شد. مادر رامین با مراجعه به پلیس گفت: «پسرم به‌طور مادرزادی معلول است و پا ندارد. او هر روز با ویلچر به میدان شوش می‌رفت و آنجا دستفروشی می‌کرد. چند روزی است که از او خبر ندارم و گوشی تلفن‌همراهش خاموش است. می‌ترسم بلایی سر او آمده باشد.»

پس از این شکایت تحقیقات آغاز شد، اما ردی از رامین به دست نیامد. پس از ۱۰روز، مردی در تماس با پلیس شهرری از کشف جسد مرد معلولی در اتاقک باغش خبر داد.

پس از حضور ماموران در باغ، صاحب آنجا گفت: «چند ماه قبل با زن بی‌پناهی به نام نوشین آشنا شدم. دلم به حالش سوخت و به او اجازه دادم در اتاقک باغ زندگی کند. امروز به باغ آمدم که متوجه بوی تعفن شده و در بررسی اینجا با جسد مردی بدون پا در اتاقک رو‌به‌رو شدم. از نوشین هم خبری نبود.»

با بررسی جسد و پرونده‌های فقدانی، هویت او که همان رامین بود شناسایی شد. کارشناسان پزشکی‌قانونی هم اعلام کردند علت مرگ گرسنگی و تشنگی بوده و چند روزی از مرگ او می‌گذرد. ماموران، ردیابی نوشین را برای رازگشایی از این جنایت آغاز کرده و از طریق سیمکارت مقتول توانستند او را دستگیر کنند.

نوشین در جریان تحقیقات گفت: «مدت‌هاست معتادم و به تنهایی در اتاقک نگهبانی باغ زندگی می‌کردم. یک روز برای خرید موادمخدر به میدان شوش رفته بودم که با رامین رو‌به‌رو شدم. از من خواست برایش چای بخرم. با او صحبت کردم و آشنا شدیم. هوا بارانی بود و دربستی گرفتم و او را به اتاقک بردم. در آنجا وسوسه شدم گوشی تلفن‌همراهش را سرقت کنم. با برداشتن گوشی او را در اتاقک رها کرده و رفتم. فکر نمی‌کردم این کار من باعث مرگ او شود.»

با درخواست قصاص مادر مقتول برای نوشین کیفرخواست صادر و پرونده‌اش به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. زن معتاد به‌زودی در دادگاه از خود دفاع می‌کند.

روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها