قطر بازی افتتاحیه را با ۲گل به اکوادور واگذار کرد

شروع ناامیدکننده

title
بعد از آن‌که سوت پایان اولین بازی جام‌جهانی۲۰۲۲ قطر زده شده خیلی‌ها از خودشان پرسیدند چه بلایی سر آن تیم منسجم و تاکتیکی قطر آمده که در جام ملت‌های آسیا توانست به‌راحتی قهرمان شود؟ از اولین لحظات بازی قطر و اکوادور در بازی افتتاحیه جام‌جهانی آنچه که بیش از همه به چشم می‌آمد کم‌تجربگی بازیکنان قطری بود. اکوادوری‌ها خیلی زود از این مسأله استفاده کردند و در همان دقایق ابتدایی توسط انر والنسیا به گل رسیدند که فناوری جدید کمک‌داور ویدئویی به کمک میزبان آمد و گل اکوادور مردود شد.
کد خبر: ۱۳۸۷۵۷۲

اما ادامه بازی نشان داد که تیم زردپوش اکوادور دست‌بردار نیست و در دقیقه ۱۶ و از روی نقطه پنالتی بازهم توسط والنسیا به گل رسیدند. نکته جالب اینجاست که این برای اولین بار در تاریخ بازی‌های جام‌جهانی است که اولین گل جام از روی نقطه پنالتی زده می‌شود. برخلاف تصورات، قطر توانی برای مقابله با حملات تیم اکوادور نداشت و گل دوم هم در شرایطی که بازی در کنترل تیم مهمان بود این‌بار روی یک ارسال از سمت چپ خط دفاعی قطر با ضربه سر تماشایی والنسیا به ثمر رسید تا با دبل والنسیا آه و افسوس در ورزشگاه البیت جاری شود. پس از این دو گل اکوادور، قطر قدرتی برای طراحی حملات نداشت و با همین نتیجه به رختکن رفت؛ اتفاقی که سبب شد برخی از هواداران این تیم دست به اقدامی عجیب بزنند و ورزشگاه را ترک کنند. 
کاپیتان اکوادور با دو گلی که برای تیمش زد، توانست به یک رکورد مهم هم برسد. هر پنج گل آخر اکوادور در جام‌های جهانی توسط این بازیکن به ثمر رسیده است. با ثبت چنین عملکردی اصلا جای تعجب نداشت که والنسیا به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود. 
با این باخت، قطری‌ها یک سنت‌شکنی هم در مورد میزبان‌های جام‌جهانی کردند. تا قبل از بازی دیشب، تیم‌های میزبان جام‌جهانی هرگز در بازی اول خودشان شکست نخورده بودند. شاگردان فلیکس سانچز در دو دیدار آینده باید به مصاف سنگال و هلند بروند که بعید است با نمایش افتتاحیه، بتوانند کاری مقابل این دو حریف سرسخت از پیش ببرند و احتمالا با قعرنشینی در گروه A به کارشان در این مسابقات پایان بدهند و سه تیم دیگر برای صعود بجنگند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها