اداره کل هواشناسی استان تهران هشدار داد

وزش باد شدید در پایتخت

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد از وزش باد شدید در تهران خبر داد.
کد خبر: ۱۳۵۹۴۸۶

به گزارش جام جم آنلاین، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد اعلام کرد که سامانه بارشی از ظهر پنجشنبه (۴ فروردین) تا صبح جمعه (۵ فروردین) فعال خواهد بود و بارش باران و برف، در بعضی ساعات رعدوبرق و وزش باد شدید تا خیلی شدید، گاهی کولاک و تگرگ پیش‌بینی می‌شود. همچنین در بخش‌های شمالی و مرکزی استان رگبار باران و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید تا خیلی شدید و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

براساس این اطلاعیه همچنین هشدار لغزندگی جاده‌ها به ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر شهری و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و خطر برخورد صاعقه در سطح استان تهران وجود دارد که توصیه شده در هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی تجهیزات زمستانی، به همراه داشته باشند و همچنین ضمن پرهیز از کوهنوردی، در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز توقف نکنند.

در این هشدار آمده است که از بعدازظهر پنجشنبه (۴ فروردین) تا شنبه (۶ فروردین) افزایش وزش باد پیش‌بینی شده که گاهی وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید در بخش‌های جنوب استان تهران با خیزش موقتی گردوخاک همراه است.

در این اطلاعیه آمده است که احتمال شکستن درختان فرسوده و احتمال آسیب به سازه‌های موقت و خطر ریزش سنگ از کوه در جاده‌های کوهستانی وجود دارد که توصیه می‌شود در تردد از جاده‌های کوهستانی احتیاط شده و همچنین سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها محکم شود و از پرواز گلایدرها در آسمان پرهیز شود.

هشدار زرد در هواشناسی به معنای آگاهی و اقدام در صورت نیاز به دلیل احتمال وجود خسارت و یا خسارات نقطه‌ای است.

همچنین براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که با تأثیر زبانه یک سامانه بارشی، در بعضی ساعات به ویژه عصر و شب فردا آسمانی ابری و رگبار پراکنده، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید تا خیلی شدید و احتمال تگرگ مورد انتظار است که در بخش‌های جنوب گاهی با خیزش موقتی گردوخاک همراه است.

طی روزهای جمعه تا یکشنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

لازم به ذکر است که از عصر چهارشنبه تا پنجشنبه افزایش نسبی دما و در روز جمعه کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران فیروزکوه با بیشینه ۱۰ و کمینه ۲- سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته اعلام شده و این در حالی است که پیشوا و ورامین با بیشینه ۲۰ و کمینه ۸ گرم ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

طبق این گزارش آسمان تهران فردا (۴ فروردین) ابری و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است که حداقل دما ۹ و حداکثر دما ۱۸ درجه ثبت شده است.

برچسب ها: وزش باد باران برف
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها