یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد:

دستگیری سرکرده بارز داعش در غرب عراق

منابع عراقی از به هلاکت رسیدن چهار تروریست «داعش» از جمله یکی از سرکردگان این گروه در حملات هوایی استان کرکوک خبر دادند.
کد خبر: ۱۳۵۸۳۳۴
به گزارش جام جم آنلاین، مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که چهار تروریست از جمله یکی از سرکردگان داعش در دو حمله هوایی ارتش به رشته کوه «ماما» در منطقه «دیبس» استان کرکوک به هلاکت رسیدند.

بمب افکن‌های اف - ۱۶ نیروی هوایی ارتش عراق اواخر شب گذشته در عملیات امنیتی و رصد اطلاعاتی با انجام دو رشته حمله هوایی مخفیگاه‌های گروه تروریستی داعش در استان کرکوک را هدف قرار دادند.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه خود تأکید کرده که نیرو‌های امنیتی عراق به تعقیب عناصر تروریستی ادامه می‌دهند و حملات پی در پی باعث محدود شدن تحرکات این گروه شده است.

مرکز اطلاع رسانی نظامی ارتش عراق سه شنبه گذشته نیز اعلام کرد که دو عنصر گروه تروریستی داعش در حمله هوایی ارتش در شهر سامرا (استان صلاح الدین عراق) از پای درآمدند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده و خفته این گروه تروریستی همچنان در برخی مناطق استان‌های مختلف عراق از جمله صلاح‌الدین و الانبار فعال هستند.

نیرو‌های امنیتی عراق برای نابودی و پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند، اما با این وجود، تحرک بقایای داعش در مناطق و استان‌های درگیر در ماه‌های گذشته و با حمایت آمریکا افزایش یافته است که اوج آن حمله تروریستی و جنایت سه شنبه ۲۶ اکتبر / چهارم آبان ۱۴۰۰ به روستای «الرشاد» در منطقه «مقدادیه» استان دیاله بود که منجر به کشته یا زخمی شدن ۳۰ شهروند غیرنظامی شد.
 
منبع: ایرنا
برچسب ها: کرکوک داعش داعش
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها