حمید درخشان در یادداشت اختصاصی به جام جم:

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

حمید درخشان می گوید قدرت تیمی کره جنوبی بیشتر است ؛

مبادا غافلگیر شویم

حمید درخشان نگران است، نگران «تیم» بودن کره ای ها. از حرف های او می توان اینطور برداشت کرد که کره جنوبی را از لحاظ تیمی از ایران سرتر و بهتر می داند.
کد خبر: ۱۳۴۱۸۵۹

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، صحبت های او را در ادامه می خوانید.

 

طبیعتا باید بپرسیم که دیدار امروز ایران و کره به چه شکل خواهد بود؟

معلوم است که بزرگ ترین و سخت ترین دیدار ملی فوتبال آسیا قرار است برگزار شود. کره جنوبی تیم با اصالتی در آسیا است. همانطور که ما کلی لژیونر داریم، آنها هم دارند. البته این را هم بگویم که زیرساخت های فوتبالی کره همیشه از ما بهتر بوده است. ما هیچوقت در مقابل کره جنوبی بازی راحتی نداشتیم. حتی اگر مسابقاتی را هم برده باشیم به سختی این کار انجام شده است. کره جنوبی واقعا تیم قابل احترام است و بازیکنان باید به شدت مراقب باشند تا مبادا اتفاق خلاف منفعت ما بیفتد و مبادا کره ای ها کار دست ما بدهند. باید کاملا هوشیارانه بازی کنیم. قطعا آنالیز این تیم قبلا انجام شده است و اسکوچیچ می داند نقاط ضعف و قوت تیم کجاست. نکته خوب دیگر این است که ما در خانه بازی می کنیم.

 

دیدار قبلی با امارات اما نگرانی های را به وجود آورد.

بله ، ما آن بازی را بردیم، اما اشکالاتی داشتیم که حتما باید رفع شود. تیم ایران باید کاملا هوشیارانه مقابل کره جنوبی قرار بگیرد. شاگردان اسکوچیچ باید هوشیار بازی کنند و به دنبال یک برد بزرگ باشند.

 

فکر می کنید کره ای ها می خواهند بازی را به چه صورت پیش ببرند؟

کره ای هیچ وقت فوتبال بسته ای ارائه نداده اند؛ چه در خانه حریف و چه در خانه خودشان. سبک بازی آنها این چنین نیست. خاصیت دفاعی در فوتبال آنها نیست و با برنامه و هجومی هستند. آنها از سرعت خود هم به خوبی استفاده می کنند. ضمن اینکه از فضای پشت دفاع هم به نحو احسن استفاده می برند. آنها به موقع جمع می شوند و به موقع حمله می کنند. باید نسبت به همه اینها آگاهی داشت.

 

فکر می کنم کره جنوبی را نسبت به ایران تیم بهتری می دانید.

خیر، اما کره جنوبی نسبت به ما «تیم تر» است. باید مراقب کار تیمی آنها باشیم. ما در مقابل داشته های خوبی داریم. مبادا مقابل کره جنوبی غافلگیر شویم. در وهله اول گل نخوریم و بعد گل بزنیم.

 

برگ برنده این دیدار کدام بازیکن است؟

در اینباره نمی توانم پیش بینی کنم. باید خوب کار کنیم و اصلا مهم نیست چه کسی گل بزند. طبیعی است که بیشترین فرصت برای گلزنی متعلق به مهاجمان ما باشد.

 

اکنون تمام نگاه ها به این مسابقه است. این همه توجه بد نیست؟ باعث نگرانی بازیکنان نمی شود؟

باید برای بازی برنامه داشت. کره جنوبی تیم بزرگی است و عجیب نیست که رسانه ها تا این اندازه به این مسابقه اهمیت میدهند. بازیکنان تیم ملی هم خوب می دانند باید این مسابقه را ببرند. آنها بلدند چطور نگرانی خود را کنترل کنند و قوی باشند.

امیرحسین اصغری / روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها