jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۳۲۵۹۳   ۲۶ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۴۲

دو مرد تبهکار که با جعل عنوان کارمند، ضامن متهمان می شدند در دام پلیس گرفتار شدند.

به گزارش خبرنگار حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ كارآگاه "علي عزيزخاني"، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران در تشریح این خبر گفت: اوايل ارديبهشت ماه گزارش هايي از سوي شهروندان با موضوع جعل اسناد دولتي و سوء‌ استفاده از سند جعلی به پليس آگاهي ارجاع شد. كارآگاهان دايره مبارزه با جعل و كلاهبرداري ماموريت يافتند موضوع را بررسي کنند.
وي عنوان كرد: با شروع تحقيقات كارآگاهان متوجه شدند با يك باند تبهكار روبرو هستند كه اقدام به ضمانت متهمين و مجرمين مي کنند و قصد دارند بيست و هشتم ارديبهشت ماه براي ضمانت شخصي به اسم احمد ،داراي پرونده كيفري در دادسراي ناحيه 11 تهران اقدام كنند . کارآگاهان پايگاه هشتم طي هماهنگي با داديار دادسراي ناحيه 11 تهران موفق شدند متهمان به نام هاي قاسم و علي را دستگير كرده و به پليس آگاهي منتقل کنند.
اين مقام انتظامي تصريح كرد: در بررسي اوليه قاسم اعلام داشت؛ در اداره اي دولتي مشغول به كار است و برای ضمانت احمد فيش حقوقي خود را ارائه كرده است. بابررسي موضوع و انجام استعلامات مشخص شد كه فردي با مشخصات قاسم در هيچ كدام از ارگان هاي دولتي و خصوصي مشغول به کار نیست .
رئیس پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران ابراز داشت: در ادامه با استعلام انجام شده از مركز آمار و اطلاعات قوه قضائيه مشخص شد که قاسم در تعدادي از شعبات دادسراهاي تهران و نواحي ديگر در سطح استان هاي كشور اقدام به ضمانت متهمان كيفري و مالي کرده است. با دستگيري اعضاي اصلي باند و كشف تعداد زيادي اوراق و مدارك جعلي از متهمان، پرونده در اختيار مقام قضايي گرفت و دو عضو اصلی باند راهي زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها