در جست‌وجوی امنیت
چطور از حریم خصوصی‌مان در مرورگر‌های مختلف حفاظت کنیم؟

در جست‌وجوی امنیت

کارشناسان باگ امنیتی مهمی را در یکی از برنامه‌های هماهنگ با سیستم عامل اندروید شناسایی کردند.
کد خبر: ۱۳۲۲۰۱۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی از کارشناسان امنیت شبکه در تحقیقات اخیر خود خلاء امنیتی را در یکی از اپلیکیشن‌های هماهنگ با سیستم عامل اندروید شناسایی کردند. بررسی‌ها حاکی از آن است که این برنامه تاکنون بیش از ۵ میلیارد بار از سوی کاربران گوشی‌های هوشمند نصب و دانلود شده است.

سرگیی توشین مدیرعامل یک شرکت فعال در زمینه امنیت شبکه گفت: «تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های موجود در فروشگاه گوگل فضای کاذبی را از حافظه ذخیره‌سازی گوشی اشغال و هکر‌ها از این فضای مازاد برای نفوذ و قرار دادن بدافزار‌ها استفاده می‌کنند. هرچند منابع رسمی هنوز نام این برنامه را اعلام نکردند، ولی به نظر می‌رسد در حال حاضر گفتگو‌هایی برای رفع مشکل در سطح مدیران شرکت گوگل در جریان است. خلاء امنیتی موجود در این برنامه به هکر‌ها اجازه دسترسی هکر‌ها به اطلاعات خصوصی کاربران را داده و موجب افشای اطلاعاتی نظیر آدرس ایمیل، شماره تلفن، نام کاربری و شناسه عبور کاربران می‌شود. همچنین در برخی از موارد هکر‌هایی که از طریق این برنامه نفوذ کردند توانستند به میکروفون و دوربین گوشی نیز دسترسی پیدا کنند.

یکی از مدیران گوگل گفت: «در ماه گذشته هیچ مدرکی مبنی بر نفوذ هکر‌ها به اپلیکیشن‌های موجود در پلی استور شناسایی نشده است، ولی اکنون پلیس اندروید بررسی دقیق برنامه‌هایی که احتمال نفوذ در آن‌ها وجود دارد را آغاز کرده و به زودی نتیجه این تحقیقات اعلام می‌شود.»
برچسب ها: اندروید باگ امنیت
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها