jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۳۲۲۰۱۳   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۴۹

کارشناسان باگ امنیتی مهمی را در یکی از برنامه‌های هماهنگ با سیستم عامل اندروید شناسایی کردند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی از کارشناسان امنیت شبکه در تحقیقات اخیر خود خلاء امنیتی را در یکی از اپلیکیشن‌های هماهنگ با سیستم عامل اندروید شناسایی کردند. بررسی‌ها حاکی از آن است که این برنامه تاکنون بیش از ۵ میلیارد بار از سوی کاربران گوشی‌های هوشمند نصب و دانلود شده است.

سرگیی توشین مدیرعامل یک شرکت فعال در زمینه امنیت شبکه گفت: «تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های موجود در فروشگاه گوگل فضای کاذبی را از حافظه ذخیره‌سازی گوشی اشغال و هکر‌ها از این فضای مازاد برای نفوذ و قرار دادن بدافزار‌ها استفاده می‌کنند. هرچند منابع رسمی هنوز نام این برنامه را اعلام نکردند، ولی به نظر می‌رسد در حال حاضر گفتگو‌هایی برای رفع مشکل در سطح مدیران شرکت گوگل در جریان است. خلاء امنیتی موجود در این برنامه به هکر‌ها اجازه دسترسی هکر‌ها به اطلاعات خصوصی کاربران را داده و موجب افشای اطلاعاتی نظیر آدرس ایمیل، شماره تلفن، نام کاربری و شناسه عبور کاربران می‌شود. همچنین در برخی از موارد هکر‌هایی که از طریق این برنامه نفوذ کردند توانستند به میکروفون و دوربین گوشی نیز دسترسی پیدا کنند.

یکی از مدیران گوگل گفت: «در ماه گذشته هیچ مدرکی مبنی بر نفوذ هکر‌ها به اپلیکیشن‌های موجود در پلی استور شناسایی نشده است، ولی اکنون پلیس اندروید بررسی دقیق برنامه‌هایی که احتمال نفوذ در آن‌ها وجود دارد را آغاز کرده و به زودی نتیجه این تحقیقات اعلام می‌شود.»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر