jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۱۳۲۱۳۳۲   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۴۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۸۶۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حالی که سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست فدرال رزرو هستند تا سرنخ‌هایی از سیاست انقباضی احتمالی این بانک به دست بیاورند، قیمت طلا روز چهارشنبه اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۸۶۱ دلار و ۱۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۸۶۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار‌های مالی در موسسه دیلی اف ایکس گفت: «طلا طی روز‌های اخیر کاهشی بوده و این نشان دهنده افزایش گمانه زنی‌ها در مورد احتمال انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو بوده است.»

وی افزود: «سطح مقاومت فنی در حال حاضر روی حدود ۱۸۵۰ دلار قرار دارد. اگر بعد از انتشار گزارش فدرال رزرو طی ۲۴ ساعت آینده این سطح مقاومت شکسته شد، قیمت طلا ممکن است به سمت ۱۸۰۰ دلار حرکت کند.»

روز سه شنبه آمار‌ها نشان داد که میزان خرده فروشی در بازار آمریکا در ماه می‌بیش از حد انتظار کاهش داشته، در حالی که قیمت‌های مصرف کننده طی این ماه ۶.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل جهش داشته است که بیشترین افزایش از نوامبر ۲۰۱۰ تاکنون به شمار می‌رود.

آمار‌های اخیر در مورد جهش قیمت‌های مصرف کننده نگرانی‌ها بالا رفتن نرخ تورم را تشدید کرده است. اما مقام‌های فدرال رزرو گفته اند افزایش فشار‌های تورمی موقتی است و سیاست پولی انبساطی فعلا برای مدتی پابرجا باقی خواهد ماند.

در همین حال موسسه مشورتی متالز فوکوس گفته، تقاضای جواهرسازان و بانک‌های مرکزی برای خرید طلا در سال ۲۰۲۱ ترمیم خواهد شد، اما همچنان پایین‌تر از دوران قبل از کرونا باقی خواهد ماند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها