jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۳۲۰۴۳۷   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۲۰

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

فلسفه تأسیس و تقویت این شبکه را باید در مقابله با جنگ تمام عیار رسانه‌ ای برای ترویج اندیشه‌ های سکولار با هدف رنگ باختن ارزش‌ها و زندگی دینی، سست شدن بنیان خانواده، ترویج اباحیگری میان جوانان، از بین رفتن روحیه و ارزش‌های انقلاب و اسلام جست‌وجو کرد؛ چرا که در هیاهوی رسانه‌های مدرن و جنگ روایت‌ها، چنان‌که نیازهای دینی جامعه به‌درستی تبیین و تحلیل نشود، حذف دین یا انزوای دینداران حتمی به‌نظر می‌رسد.

در این شرایط، رصد دقیق و به‌روز تغییرات، شناخت و به‌کارگیری پیشران‌های موثر و ظرفیت‌های موجود توانست شبکه رادیویی معارف را همچنان در شرایط رقابت، پیشتاز، مقاوم، ثابت و مانا کند، به طوری که تهدیدها و کاستی‌ها را با بهره‌گیری از فرصت‌ها و قوت‌ها مدیریت کند و ابتکار عمل را در شرایط رقابت به دست گیرد.

لازمه «تشخص» و «سرآمدی» رادیو معارف و تبدیل این شبکه دینی به رسانه طراز مورد انتظار رهبر معظم انقلاب، برنامه‌ریزی دقیق،کارآمد و خلاقیت و نوآوری در عرصه برنامه‌سازی است که به یقین اهالی این شبکه در این مسیر اهتمام ویژه دارند و همچنان به تلاش مثال‌زدنی مشغولند.

روشن است نیل به افق مورد انتظار یعنی جریان‌سازی و ارتقای معرفت دینی روشن‌بینانه و ترویج رفتار دینی مخلصانه، علاوه بر هدف‌گذاری‌های دقیق برای فعالیت‌های میان‌مدت و کوتاه‌مدت، در گرو پشتیبانی‌های فکری و معنوی حوزه‌های علمیه به‌ویژه مراجع معظم تقلید و حمایت‌های فنی، تجهیزاتی و مالی سازمانی از صدای فضیلت و فطرت است و با لطف خداوند و عنایت ائمه اطهار صلوات ا... علیهم اجمعین و نگاه همراه با لطف و مرحمت علمای بزرگوار و مراجع عظیم‌الشان که همیشه این رسانه دینی را مورد تفقد قرار داده‌اند، این مهم به‌زودی تحقق یافتنی است. ان‌شاءا...

در پایان، ضمن سپاس فراوان از تلاش و فداکاری‌های بی‌دریغ همکاران ارجمندم در رادیو معارف، بیست و سومین سالروز تاسیس این شبکه رادیویی را به همه همکاران گرانقدر و شنوندگان فرهیخته صدای فضیلت و فطرت تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

علی بخشی‌ زاده - معاون صدای رسانه‌ ملی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

در تعریف «اُسطرلاب» گفته‌اند وسیله‌ ایست که در زمان‌های کهن، برای مشاهده‌ی وضع ستارگان و تعیین ارتفاع آنها در افق به کار می‌رفته است.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر