بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی در گفت وگو با «جام‌جم»:

امیدوارم تاریخ‌ساز باشیم

گفت‌وگو با امیرحسین اکبری ستاره فوتبال ساحلی بعد از انتقال به لکوموتیو مسکو

به بهترین لیگ دنیا آمده‌ام

 امیرحسین اکبری ستاره فوتبال ساحلی ایران که حتی موفق شد آقای گل جام بین قاره‌ای شود، باردیگر به لکوموتیو مسکو بازگشت.
کد خبر: ۱۳۱۵۹۶۴

به گزارش جام جم آنلاین ، او ظرف روزهای گذشته راهی روسیه شد تا قرارداد تازه‌اش را امضا کند. این بازیکن می‌گوید قرار است در بهترین لیگ جهان بازی کند.

قبلا هم با لکوموتیو قرارداد بستی اما نه در لیگ. درباره قرارداد جدیدت صحبت کن.

من سال گذشته و قبل از این‌که کرونا این‌طور شیوع پیدا کند، در جام موندیالتو برای لکوموتیو بازی کردم. همان زمان به من پیشنهاد دادند تا برای لیگ روسیه با آنها قرارداد ببندم منتها به دلیل شیوع کرونا نتوانستم ویزا بگیرم. امسال خدا را شکر شرایط بهتر شد. این بود که توانستیم توافق دوباره‌ای داشته باشیم. لکوموتیو حتی احمدزاده کاپیتان تیم‌ملی را از اسپارتاک جذب کرده و حالا دو نماینده ایران در این تیم هستیم. همین هفته هم بازی‌ها شروع می‌شود. به شهر ساراتوف آمده‌ایم. در این مرحله 8 تیم با هم بازی می‌کنند.

برای‌ ما از هدفی که در لیگ روسیه داری بگو چون لیگ این کشور معتبر است.

ابتدا بگویم به بهترین لیگ دنیا آمده‌ام. اکثر بازیکنان مطرح جهان در اینجا بازی می‌کنند. هدف ما این است که بتوانیم اول همراه با تیم‌مان موفق باشیم و بعد از حیثیت فوتبال ساحلی ایران دفاع کنیم. بازیکنان برزیلی زیادی در روسیه حضور دارند. بازیکنان خوبی که با تیم‌های مختلف قرارداد دارند. هر تیم می‌تواند سه بازیکن خارجی داشته باشد و در طول بازی همزمان از دو نفر آنها استفاده کند. اعتماد لکوموتیو به بازیکنان ایرانی خودش نکته مهمی است.

البته حضور موفق شما می‌تواند باعث شود تا زمینه برای انتقال دیگر بازیکنان ایرانی هم مهیا شود.

دقیقا. راستش هدف ما قهرمانی است و این‌که بتوانیم باعث تداوم حضور ایرانی‌ها در اینجا شویم. به هر حال اگر ما خوب عمل کنیم به دیگر بازیکنان هم اعتماد می‌شود. اینجا فوتبال ساحلی حداقل با خود ایران خیلی فرق دارد. حتی زمان برگزاری مسابقات هم متفاوت است.

از وضعیت کرونا در روسیه بگو. مردم ماسک‌ها را برداشته‌اند؟

اول بگویم من قبل از این‌که به روسیه بیایم تست کرونا دادم و به محض ورود به این کشور هم تست دادم. در روسیه اکثر مردم واکسینه شده‌اند. این‌که ماسک‌ها را برداشته‌اند نه، چون مراقبت می‌کنند. وضعیت مهار کرونا در روسیه خیلی بهتر از ایران است.

یکی از اتفاقات بدی که برای فوتبال ساحلی افتاد، حذف از جام‌جهانی بود. در این باره اکثر شما سکوت کرده‌اید.

بله. متاسفانه از دست دادن جام‌جهانی ضربه بزرگی به فوتبال ساحلی ایران وارد کرد. ما در جام‌جهانی قبلی هم نبودیم. قاعده این بود تیم‌های اول تا سوم آسیا عازم مسابقات شوند ولی AFC طوری برنامه‌ریزی کرد که ما نباشیم. متاسفانه حواشی زیادی در این مدت برای فوتبال ما به‌وجود آمد که باعث شد فوتبال ساحلی و حذف آن فراموش شود. از مسؤولان فدراسیون هم در این‌باره پرسیدیم که گفتند تیم حقوقی مشغول پیگیری موضوع است اما تا این لحظه خبری نشده است. حتی سرمربی تیم‌ملی روسیه هم در اینجا از من پرسید چرا در جام‌جهانی نیستید؟ او تعجب کرده بود. من هم گفتم برنامه‌ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا‌بوده.

حضور در روسیه قطعا از نظر مالی هم برای شما خیلی به صرفه‌تر است.

بله. لیگ ایران به لحاظ مالی در حد و اندازه لیگ‌های خارجی نیست و رقم قرارداد ما اینجا با چیزی که در داخل می‌گیریم، زمین تا آسمان فرق می‌کند. البته بگویم قراردادهای فوتبال ساحلی در لیگ خودمان بهتر از قبل شده است ولی باز هم قابل مقایسه با قراردادهای خارجی نیست.

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها