jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۹۷۲۰   ۱۸ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۹:۱۴

زلاتان ابراهیموویچ ستاره سوئدی دنیای فوتبال متهم به این است که 10 سال پیش یک شیر را در قفس کشته و این خبر به فاصله گذشته این مدت فاش شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی استار، گروه حمایت از حقوق حیوانات موسوم به PETA زلاتان را متهم به این کرده که یک شیر در قفس را با شلیک گلوله کشته و سپس دندان و یال حیوان را به عنوان غنیمت با خود به سوئد برده است. هیچکس از این موضوع خبر نداشته که زلاتان دست به چنین کاری زده است. 

بر اساس این گزارش زلاتان یک سال قبل از شکار این شیر مجوز شکار گرفته بود. او سابقه کشتن گوزن های سوئدی را هم دارد.

اما اقدام او برای کشتن این شیر بیشتر مورد انتقاد قرار دارد. شیرها به طور رسمی به عنوان جانوران "آسیب‌پذیر" طبقه‌بندی شده‌اند و به همین دلیل او به شدت مورد انتقاد قرار گرفته ‌است.

PETA در بیانیه خود زلاتان را یک «بزدل بینوا» توصیف کرده است که اقدام به شکار حیواناتی مثل شیر می کند. این سازمان تمایلات خشونت آمیز زلاتان را به شدت با انتقاد مواجه کرده است.

اما به نظر نمی رسد زلاتان ابراهیموویچ به دلیل کشتن یک شیر تحت تعقیب قضایی قرار بگیرد چرا که او مجوز شکار داشته و با این مجوز اقدام به کشتن این شیر رو به انقراض کرده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر