jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۰۱۲۰۷ ۲۴ دی ۱۳۹۹  |  ۱۹:۴۵

وزیر راه و شهرسازی:

مسکن جای سرمایه‌گذاری نیست

وزیر راه و شهرسازی درج آگهی فروش مسکن را «بی‌ مبنا» خواند و گفت: مسکن جای سرمایه‌گذاری و ورود پول‌های سرگردان نیست.

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران در سمنان در پاسخ به پرسشی درباره علت مخالفت خود با درج آگهی های فروش مسکن اظهار داشت: درج آگهی فروش مسکن مبنایی ندارد.

وی با اشاره به توقف چندماهه درج قیمت در آگهی‌ های فروش مسکن عنوان کرد: تقریبا چند ماهی است که آرامش نسبی به بازار مسکن حاکم شده و این خواسته وزارت راه و شهرسازی بود که دادستان ورود پیدا کرده و (از انتشار قیمت در) آگهی‌ها (با موضوع فروش مسکن) جلوگیری کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه منشاء این آگهی‌های فروش مسکن، مالکین نبوده و در واقع واسطه‌ها، عامل انتشار این آگهی‌ها هستند: واسطه‌ها در آگهی‌های فروش مسکن، قیمت‌های بی پایه و اساسی را برای مسکن مطرح می‌کنند که این مهم در جامعه التهاب ایجاد می‌کند.

اسلامی اضافه کرد: ما به دنبال این هستیم که با قوانین و مقررات مناسبی که در مجلس در حال پیگیری بوده و در هفته جاری آیین‌نامه آن در هیئت دولت به تصویب رسید؛ بتوانیم شرایطی به وجود بیاوریم که پول‌های سرگردان متقاضیان سرمایه‌گذاری به بازار مسکن وارد نشود.

وی با بیان اینکه مسکن یک کالای مصرفی برای جامعه تأکید کرد: متقاضیان سرمایه گذاری بهتر است با پول‌های خود در بازارهای دیگر سرمایه‌گذاری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر