jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۶۹۱ ۲۱ دی ۱۳۹۹  |  ۰۸:۲۲

حوادث تهران؛ قصاص

قصاص، پایان کینه قدیمی

مرد میانسال که به‌خاطر یک کینه قدیمی همسر دوستش را به قتل رسانده بود به قصاص محکوم شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، این متهم که در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری محاکمه شده بود در تشریح ماجرا و در دفاع از خود گفت: وقتی نوجوان بودم شوهر مقتول و یکی از دوستانش من را مورد اذیت و آزار قرار دادند. آن زمان به‌خاطر حفظ آبروی خودم و خانواده‌ام در این باره با کسی حرف نزدم. وقتی بزرگتر شدیم آن دو نفر با حرف‌هایشان آزارم می‌دادند. این حرف‌ها باعث شده بود تحقیر و سرخورده شوم. چندبار باهم درگیر شدیم، اما آن‌ها دست بردار نبودند. حتی می‌خواستم ازدواج کنم که بازهم حرف‌های آن‌ها موجب شد نتوانم زندگی مستقلی تشکیل دهم.

قصاص، پایان کینه قدیمی

وی در ادامه افزود: به همین خاطر تصمیم به انتقام گرفتم. شب حادثه به خانه مقتول رفتم تا روسری اش را بردارم. می‌دانستم شوهرش در خانه نیست، اما او با دیدن من شروع به سرو صدا کرد و من هم از ترسم او را خفه کردم و از آنجا گریختم.

 

قاضی از متهم پرسید: روسری مقتول به چه دردت می‌خورد؟

 

متهم پاسخ داد: قصد داشتم با نگهداشتن روسری او اگر شوهرش دوباره حرفی از تعرض به من زد، روسری همسرش را وسط روستا و میان فامیل بیرون بیاورم و نشانش دهم تا او را بی‌آبرو کنم. در واقع می‌خواستم با روسری مقتول او را تهدید به سکوت کنم.

 

پس‌از پایان اظهارات متهم، قضات طرفین پرونده را به مصالحه دعوت کردند، اما تلاش برای مصالحه به‌جایی نرسید و در نهایت قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر