jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۵۴۰   ۲۰ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۸

حوادث سیستان و بلوچستان؛ قتل

دستگیری 4 قاتل در یک روز

کارآگاهان جنایی استان سیستان و بلوچستان در یک روز 4 قاتل را که در دو پرونده جداگانه مرتکب 3 قتل شده بودند، دستگیر کردند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایران آنلاین، در یک روز 4 قاتل را که در دو پرونده جداگانه مرتکب 3 قتل شده بودند، دستگیر کردند. 

دستگیری 4 قاتل در یک روز

قتل پدر به دست پسر

در نخستین پرونده پسر جوانی که پس از قتل پدرش و دوست وی به افغانستان فرار کرده بود با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان دستگیر شد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در تشریح این خبر گفت: حدود 5 ماه قبل یعنی در تاریخ ۲۸ تیر امسال وقوع دو فقره قتل در خانه‌ای واقع در یکی از محله‌های زابل به پلیس اعلام شد. کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی با حضور در صحنه قتل و انجام تحقیقات اولیه دریافتند که جوانی ۲۰ ساله، در یک نزاع خانوادگی، با شلیک سلاح شکاری پدر ۵۰ ساله و دوست ۵۶ ساله پدرش را به قتل رسانده و فرار کرده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده تیم جنایی در جریان تحقیقات خود دریافتند که متهم پس‌از ارتکاب به جنایت از طریق مرزهای شرقی به کشور افغانستان گریخته است.

سردار طاهری ادامه داد: مأموران که به‌طور جد درصدد دستگیری قاتل بودند چند روز قبل از حضور وی در سطح استان مطلع شدند و تحقیقات خود را برای شناسایی مخفیگاهش آغاز کردند. تا اینکه سرانجام با تلاش شبانه روزی پلیس آخرین مخفیگاه قاتل در یکی از محلات شهر زاهدان شناسایی و روز پنجشنبه متهم با هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه پس از پنج ماه فرار دستگیر شد.

متهم در تحقیقات صورت گرفته اعتراف کرد که روز حادثه به‌دلیل اعتیاد پدرش با وی درگیر و مرتکب این دو فقره قتل شده است. متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

 

دستگیری قاتلان پسر زاهدانی

سردار طاهری همچنین از دستگیری عاملان قتل یک پسر 20 ساله پس از 11 ماه خبر داد و گفت: در تاریخ ۲۸ بهمن سال ۹۸ در پی قتل مسلحانه جوانی ۲۰ ساله در یکی از محلات حومه شهر زاهدان موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت. کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی با تحقیقات گسترده تخصصی خود عاملان این جنایت را که سه نفر از دوستان این جوان بودند و به‌دلیل اختلافات قبلی، با شلیک چند گلوله سلاح کمری این جوان را به قتل رسانده بودند شناسایی کرده و مشخص شد، متهمان پس‌از ارتکاب به قتل به کشور افغانستان گریخته‌اند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تیم رسیدگی کننده به پرونده که به‌طور جد، درصدد دستگیری قاتلان بودند چند روز قبل از حضور قاتلان در سطح استان مطلع شدند و تحقیقات خود را برای شناسایی مخفیگاه شان آغاز کردند تا اینکه سرانجام با تلاش شبانه روزی پلیس مخفیگاه قاتلان در یکی از محلات شهر زاهدان شناسایی و روز پنجشنبه متهمان با هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها یک قبضه سلاح کمری به‌همراه ۲۸ فشنگ جنگی کشف شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر