jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۳۰۰۰۲۶   ۱۷ دی ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۳

پایگاه اینترنتی روسی آویا پروم که اخبار صنایع نظامی هوایی را منتشر می کند، روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: جنگنده نسل ششم و جدید میگ-۴۱ در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی،  ۲۴۶ آزمایش موفق را پشت سر گذاشت.  

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا؛ بر اساس گزارش رسانه روسی، این آزمایشات برای تعیین برایند کارایی آیرودینامیکی بخش های مختلف جنگنده جدید میگ-۴۱ در جنگ های هوایی انجام گرفته است.  

در گزارش آویاپروم آمده است: جنگنده میگ-۴۱ برای وضعیت های فوق العاده آزمایش شده است و این به آن معناست که جنگنده نه فقط شکل ظاهری مشخص دارد بلکه اسناد ساخت آن نیز تنظیم شده است و نخستین پرواز آن در سال ۲۰۲۳ انجام خواهد گرفت.

پایگاه اینترنتی روسی نوشت: جنگنده میگ-۴۱ دارای سرعت بسیار بالایی خواهد بود و اطلاعات در مورد محرمانه شده است و این هواپیما می تواند در فضای بالای جو کره زمین نیز پرواز کند.  

جنگنده میگ-۴۱ نسل ششم روسیه با کد PAK DP ساخته شده است و شرکت هواپیماسازی میگ و نیروی هوافضای روسیه به طور مشترک اولین پرواز آزمایشی این جنگنده مافوق صوت را انجام می دهند.  

خبرگزاری اسپوتنیک نیز در گزارشی در مورد ساخت جنگنده میگ-۴۱ نوشت: این جنگنده نسل ششمی روسیه برای جایگزینی جنگنده نسل چهارمی میگ-۳۱ ساخته شده است که سرعت آن ۲.۳ برابر سرعت صوت است.

این رسانه دولتی روسیه به نقل از ایلیا تاراسنکو رئیس شرکت هواپیماسازی میگ نوشت: میگ-۴۱ با سرعت ۴ یا ۵ برابر سرعت صوت پرواز خواهد کرد که ۶ هزار کیلومتر در ساعت خواهد بود و می تواند در فضا نیز بکار گرفته شود.  

به نوشته اسپوتنیک، جنگنده میگ-۴۱ سرنشین دار خواهد بود اما امکان دارد در آینده نوع بدون سرنشین میگ-۴۱ نیز ساخته شود.   

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها