jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۹۵۰۵۵   ۲۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۰

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران قیمت آجیل شب یلدا را اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، مصطفی احمدی در گفتگو با ایسنا درباره قیمت آجیل شب یلدا گفت: آجیل شب یلدا با قیمت کیلویی ۱۲۰ تا ۱۷۰ هزار تومان به مردم عرضه خواهد شد. البته ممکن است در برخی از واحدها کمتر از این رقم باشد که میزان نخودچی و کشمش آن بیشتر است و در برخی بیشتر باشد که آن آجیلهای سفارشی و تماما مغز پسته، فندق، بادام و... است.

وی ادامه داد: براساس برآوردی که انجام دادیم حدود ۸۵ درصد مردم آجیل روتین کیلویی بین ۱۲۰ تا ۱۷۰ هزار تومان خریداری می کنند.

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران اضافه کرد: قیمت مصوب برای آجیل نداریم، زیرا قیمت آجیل براساس میزان تولید، عرضه و تقاضا و نرخ ارز تعیین می شود اما برای اینکه مردم راحت تر خرید کنند و بازرسان هم بر قیمت ها نظارت داشته باشند این بازه قیمتی را برای شب یلدا در نظر گرفته ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت آجیل تا پایان سال تغییری خواهد کرد یا خیر، گفت: صنف آجیل و خشکبار در کرونا آسیب بسیاری دیده است. اعضای صنف ما به دنبال این هستند که اجناس خود را بفروشند تابخشی از ضرر و زیان سال گذشته را جبران کنند. از طرفی آجیل و خشکبار قابلیت نگهداری به مدت طولانی ندارد؛ بنابراین با توجه به اینکه تولیدات امسال هم نسبت سال گذشته حدود ۴۰ درصد بیشتر شده به نظر نمی رسد که قیمت آجیل تا پایان سال افزایش داشته باشد.

احمدی با اشاره به اینکه افزایش هزینه های تولید قیمت آجیل را نسبت به سال گذشته بیشتر کرده است، گفت: افزایش هزینه های بیمه، کارگر، مالیات و نظایر این ها باعث شده که آجیل شب یلدا امسال حدود ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته گرانتر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر