دبیر کارگروه مقابله با کرونای وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مصوبه الزام استفاده از ماسک در کشور گفت: براساس مصوبه کارگروه، فعلا صادرات انواع ماسک به خارج از کشور ممنوع است.
کد خبر: ۱۲۷۰۵۴۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت جمشید گلپور گفت: با توجه به مصوبه الزم استفاده از ماسک در کشور و با توجه به شرایط قرمز برخی از استان ها، طبق مصوبه کارگروه، فعلا صادرات انواع ماسک به خارج از کشور ممنوع است.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان تولید ماسک در کشور را متناسب با شرایط فعلی کشور برشمرد و از حمایت وزارت صمت از کارگاه های تولید ماسک خبرداد و افزود: مواد اولیه و پارچه متبلون متناسب با خط تولید و توان کارگاه ها ، به تولید کنندگان عرضه می شود و در این راستا کارگاه ها تحت نظارت فرایند تولید تا توزیع قرار می گیرند.

گلپور با اشاره به لزوم مشارکت مردم، بخش خصوصی و دولت برای مهار کرونا گفت: وزارت صمت تمام تلاش خود را برای رفع موانع تولید، خصوصا در چرخه تولید ماسک به کار گرفته است و انتظار از تولید کنندگان است که مطابق نرخ مصوب، جهت رفاه عموم مردم ایران، ماسک استاندارد را در اختیار شبکه های توزیع در کشور قرار دهند.

دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صمت، با تجلیل از فعالیت بخش خصوصی و تولید کنندگان از راه اندازی وب سایت «با ماسک»جهت عرضه ماسک استاندارد با قیمت مصوب از طریق فضای مجازی و اینترنت در راستای توسعه شبکه مجازی با همکاری سازمان بسیج اصناف کشور و بخش خصوصی خبرداد و گفت: تقویت شبکه های فروش اینترنتی مجازی توسط اصناف کشور، می تواند در این برهه علاوه بر تسهیل خرید مردم، بخشی از مشکلات و تبعات اقتصادی ناشی از کرونا برای اصناف را کاهش دهد.

برچسب ها: ماسک کرونا اصناف
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها