jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۶۱۲۸ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۱

کنفدراسیون فوتبال آسیا بر خلاف یوفا (اتحادیه فوتبال اروپا) نسبت به برگزاری لیگ قهرمانان قاره حساسیت از خود نشان می دهد و اعتقاد دارد باید به هر شکل ممکن این فصل به سرانجام برسد.

به گزارش جام جم آنلاین ، بر اساس گزارش سایت استاد الدوحه این فصل از لیگ قهرمانان آسیا بر خلاف آنچه که قبلا در اخبار عنوان می شود قرار نیست به صورت تک بازی و یا فشرده باشد. رقابت ها به احتمال فراوان به صورت متمرکز هم نخواهد بود. بر اساس قراردادهای مالی که بین کنفدراسیون فوتبال آسیا و اسپانسرهای مختلف منعقد شده است این رقابت ها برگزار می شود و روال سابق را خواهد داشت به این ترتیب که به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و کلیه دیدارها میزبان و مهمان خواهد داشت.

بوندسلیگای آلمان به زودی از سر گرفته می شود و لیگ برتر انگلیس و لالیگای اسپانیا نیز به زودی دوباره استارت می خورند. به وجود آمدن چنین شرایطی در فوتبال جهان باعث شده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز برای برگزاری ادامه لیگ قهرمانان راه هموارتری پیش روی خود ببیند.

پیش از این منابع مختلف آسیایی از تک بازی شدن رقابت ها خبر داده بودند و البته بحث برگزاری متمرکز رقابت ها نیز پررنگ شده بود. اما هیچ کدام از این فرضیات قرار نیست به واقعیت تبدیل شود چون کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود خطر بالقوه کرونا به دلیل مسائل مالی حاضر نیست هیچ مسابقه ای را از دست بدهد.

از دست دادن هر یک از دیدارها درآمد هنگفتی را از کنفدراسیون فوتبال آسیا سلب می کند. از سویی خسارت سنگینی هم به این نهاد وارد می کند.

یوفا نیز قصد دارد لیگ قهرمانان این فصل را محدود کند. هر چند اخباری درباره نیمه تمام ماندن آن شنیده می شود اما به نظر نمی رسد چنین اتفاقی بیفتد. لیگ قهرمانان اروپا قرار است به صورت تک بازی باشد، چیزی که کنفدراسیون فوتبال آسیا زیربار آن نمی رود و نخواهد رفت.

این کنفدراسیون حاضراست که رقابت های لیگ قهرمانان را با شرایط عجیبی برگزار کند ، شرایطی همانند رعایت فاصله اجتماعی بین بازیکنان.

با توجه به اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم بی مهابایی در رابطه با برگزاری ادامه لیگ قهرمانان دارد موضوع حضور تماشاگران در ورزشگاه با تردید مواجه است. اگر صحبت از از سرگیری لیگ قهرمانان اروپا بود بی برو برگرد رقابت ها بدون تماشاگر برگزار می شد اما وقتی متولی لیگ قهرمانان نهادی به نام کنفدراسیون فوتبال آسیا و در راس آن شیخ سلمان قرار دارد شاید برگزاری دیدارها با تماشاگر دور از ذهن نباشد، هر چه باشد پای درآمدهای کلانی در میان است که سران بزرگ ترین نهاد فوتبال آسیا نمی خواهند از آن بگذرند.

یوفا و AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) تفاوت های متعددی با خود دارند. اما اکنون عمده تفاوت آنها توجه به مسائل مالی است. با اینکه کسب درآمد یوفا از برگزاری لیگ قهرمانان اروپا چند برابر AFC بابت برگزاری لیگ قهرمانان آسیاست اما با این وجود باز هم آنها حساسیت بسیار بیشتری نسبت به برگزاری رقابت ها دارند. اینجاست که تفاوت‎های بنیادین و حرفه ای و البته فاصله طولانی فوتبال اروپا با آسیا دیده می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر