سایت گل قهرمانان چند سال اخیر فوتبال جهان را به گونه ای متفاوت معرفی کرده است.
کد خبر: ۱۲۶۵۸۹۲

به گزارش جام جم آنلاین ، بر این اساس در لیگ برتر انگلیس که با پیشتازی قاطعانه لیورپول در جریان است، در صورت ادامه مسابقات، می‌تواند قرمزها را به اولین قهرمانی خود در بیش از 20 سال اخیر برساند.

این در شرایطی است که در این 20 سال منچستر یونایتد موفق شده 8 عنوان قهرمانی را بدست آورد و چلسی با 5 قهرمانی در رده دوم است. منچستر سیتی هم 4 بار قهرمان جزیره شده‌اند که دو بار آن به صورت پیاپی در دو سال اخیر بوده است.

در لالیگا اسپانیا، در صورت پیگیری مسابقات بارسلونا می‌تواند در تعداد قهرمانی در لالیگا هت‌تریک کند. آبی‌اناری‌ها در 5 سال اخیر 4 بار قهرمان شده‌اند و رئال تنها یک بار مانع از قهرمانی‌های متوالی کاتالان‌ها شده است.

کاتالان‌ها در 20 سال اخیر 10 قهرمانی لالیگا بدست آورده‌اند و رئال مادرید 6 بار موفق به فتح جام شده‌اند.

سری آ ایتالیا در سیطره یوونتوس است. بانوی پیر ایتالیا 8 بار متوالی قهرمان شده‌اند و می‌توانند در صورت از سرگیری کالچو، به نهمین قهرمانی متوالی خود دست یابند.

آخرین قهرمانی تیمی به غیر از یوونتوس در ایتالیا به سال 2011 و قهرمانی میلان باز می‌گردد که آن‌ها پس از 5 قهرمانی متوالی اینترمیلان به این عنوان دست یافتند.

در بوندس لیگای آلمان هم بایرن مونیخ قدرت بلامنازع محسوب می‌شود. تیم مونیخی موفق شده در 10 سال اخیر 8 عنوان قهرمانی را بدست آورد که 7 مورد آن متوالی بوده است و بورسیا دورتموند هم دو قهرمانی را در کارنامه بوندس لیگایی خود ثبت کرده است.

باوارایی‌ها در 20 سال اخیر، 14 قهرمانی لیگ را بدست آورده‌اند.

در لیگ فوتبال فرانسه (لوشامپیونه)، که قبل از پایان مسابقات پاری سن ژرمن را قهرمانی اعلام کرده است، تیم پاریسی پیش از این توانسته بود در 7 سال اخیر 6 قهرمانی را کسب کند.

در 20 سال اخیر المپیک لیون البته با 7 قهرمانی رکورددار است.

همه قهرمانان (عکس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها