jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۸۶۲ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۸:۱۹

شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در نشستی، «حج؛ معنویت، همبستگی و اقتدار اسلامی» را به عنوان شعار حج ۹۹ اعلام کرد.

به گزارش گروه جامعه جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به محورهای شعار حج ۹۹ گفت: این شعار از میان سی پیشنهاد دریافتی از واحدهای مختلف انتخاب شد و در گزینش واژه ها به توصیه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و مسایل امت اسلامی و بین‌المللی توجه شده است.
وی با اشاره به اهمیت و آثار کنگره عظیم حج اظهار داشت: معنویت یکی از اهداف و جان مایه حج است و درهمبستگی و اقتدار اسلامی علاوه بر جهت‌گیری وحدت، عزت و عظمت امت اسلامی نیز با توجه به چالش هایی که جهان اسلام با آن روبروست در نظر گرفته شده است.

نماینده ولی فقیه گفت: معاونت فرهنگی بعثه، آموزش زائران در فضای مجازی را آغاز کرده و با توجه به فعال شدن کاروان ها در فضای مجازی و تشکیل گروه، روحانیون کاروان ها نیز مطالب مورد نیاز زائران را ارائه می کنند.

وی همچنین بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر بین واحدهای اجرایی و فرهنگی در ارائه آموزش به زائران در فضای مجازی تاکید کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این نشست با بیان اینکه وزارت حج عربستان تاکنون به صورت شفاف و قطعی در مورد حج آینده اظهارنظر نکرده، گفت: شرایط به نحوی است که این سازمان و بعثه مقام معظم رهبری باید برای وضعیت های مختلف آمادگی داشته باشند از این رو اقدامات لازم درحوزه های مختلف تا روشن شدن تکلیف حج درحال پیگیری است.

علیرضا رشیدیان همچنین از اقدامات انجام شده برای انتقال ارز مورد نیاز حج پیش رو به عربستان گزارشی ارائه کرد و در خصوص آینده سفر به عتبات عالیات گفت: پروتکل سلامت از طریق وزارت امور خارجه کشور برای وزارت بهداشت عراق ارسال شده و در انتظار پاسخ طرف مقابل هستیم.

وی افزود: با فروکش کردن بیماری کرونا این پروتکل می تواند برای تردد زائران دو طرف استفاده شود و دستورالعمل جلوگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا بین دو کشور باشد.

این نشست با گزارش اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت در مورد تکمیل بیش از ۷۵ درصد ظرفیت کاروان های حج و ادامه روند ثبت زائران ادامه یافت و وی از آغاز معاینات پزشکی حجاج و کارگزاران از روز سه شنبه (۱۶ اردیبهشت ماه) خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر