jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۵۷۳ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۱:۰۲

از همان روزهای شیوع ویروس کرونا در چین بارها اعلام می‌شد که سالمندان بیش‌تر از دیگران در معرض خطر و مرگ و میر ناشی از این بیماری هستند. با این حال این موضوع در مواقعی طوری بیان می‌شد که انگار مرگ آن‌ها اهمیت چندانی ندارد. مساله‌ای که بعد از مدتی با واکنش‌های منفی زیادی رو به رو شد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، بعضی از سالمندان علاوه بر این که به مراقبت‌های جسمی بیش‌تری نیاز دارند، به دلیل جدا ماندن از خانواده‌های‌شان به مراقبت‌های روحی و عاطفی هم احتیاج دارند.

این عکس را خبرگزاری رویترز منتشر کرده است که در آن پیرمردی همراه با یکی از مسئولان یک مرکز مراقبت از سالمندان، در روزهای قرنطینه مینی گلف بازی می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

جایی برای پیرمردها

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر