فیزیوتراپی در منزل جز خدمات بسیار حساس و تخصصی می باشد.
کد خبر: ۱۲۶۳۵۸۵

برای بهره مندی از خدمات فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی در منزل لازم است حتما از فیزیوتراپیست کمک گرفته شود.

فیزیوتراپی در منزل برای افرادی مناسب می باشد که توانایی کافی برای خروج از منزل و مراجعه به مراکز فیزیوتراپی را ندارند و یا زمان کافی برای مراجعه به مراکز و کلینیک های فیزیوتراپی ندارند.

در این صورت می توانند از خدمات توانبخشی در منزل و فیزیوتراپی در منزل که توسط متخصصین ما ارائه می شود استفاده نمایید.

فیزیوتراپی در منزل

برخی از بیماران بنا بر دلایلی همچون سن بالا ، جراحی سنگین ، سکته مغزی ، آسیب دیدگی و … خروج از منزل و مراجعه حضوری به مراکز فیزیوتراپی برای آن ها ممکن نیست ، در این شرایط بهترین روش استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل می باشد.

به جای خروج بیماران از منزل با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل و توانبخشی در منزل ، اجازه دهید متخصصین و فیزیوتراپیست های ما با تجهیزات و وسایل کامل به منزل و محل کار شما بیایند و فیزیوتراپی در منزل و توانبخشی در منزل را برای بیمار شما انجام دهند.

نتایج خدمات فیریوتراپی در منزل:

 • توانبخشی حرکتی بیماران سکته مغزی و قلبی
 • کاهش درد و بهبود جراحی های ترمیمی
 • کاهش درد سیاتیک
 • توانبخشی کمر
 • کاهش انحراف ستون فقرات
 • توانبخشی آسیب های ورزشی
 • توانبخشی و بازیابی حرکتی افراد تصادفی و ضایع نخاعی

در اولین ویزیت فیزیوتراپی در منزل، شرایط جسمانی بیمار بررسی می شود و شرح حالی از او گرفته می شود.

شاید اولین جلسه بین 45 تا یک ساعت به طول انجامد. در این روش نوع درمان شما و تعداد جلسات تخمینی بیمار بررسی می شود.

 این خدمات می تواند شامل موارد ذیل باشد :

 • ماساژ درمانی و درمان های دستی
 • آب درمانی
 • تمرین درمانی و ورزش درمانی
 • الکتروتراپی
 • سوزن درمانی
 • و....

 

مکانی که باید برای درمان در منزل اختصاص دهید باید مکای باشد که دما و نور مناسب واز آرامش لازم برخوردار باشد و فضای کافی برای قرار دادن برخی وسایل و تجهیزات درمانی که گاها توسط فیزیوتراپ با خود آورده می شود ، موجود باشد.

فیزیوتراپی در منزل تهران :

فیزیوتراپی در منزل تهران ، برخی از خانواده ها با در نظر گرفتن هزیته های نسبتا بالای فیزیوتراپی در منزل ، از این خدمات صرف نظر می کنند و خسارات جبران ناپذیری را بر سالمند و بیمار خود وارد می نمایند .

لازم است بدانید تمامی هزینه ها مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

از مزایای استفاده از خدمات فیریوتراپی در منزل این است که مصائب و مشکلات انتقال بیمار در سطح شهر و ترافیک موجود برطرف می شود و بیمار دچار خستگی و افزایش درد نمی شود.

 همچنین بیمار از خطرات احتمالی و اتفاقات ناگواری که امکان دار در مسیر برایش اتفاق بیفتد درامان می ماند و با صرف انرژی کمتری به نتیجه خواهد رسید.

درمانگر نیز به طور اختصاصی و ویژه به دور از تنش های موجود در کلینیک درمان ویژه ای را با آرامش بیتشری برای بیمار به انجام می رساند.

نکته ای که باید متذکر شویم در مورد بکارگیری افراد غیر متخصص به منازل بیماران است که این موضوع می تواند علاوه بر غیر قانونی بودن، عواقب جبران ناپذیری را برای بیمار بوجود آورد .

 بعضی از مراکز با تبلبغات گسترده و اعلام هزینه های ناچیز باعث فریب افکار عمومی شده و مشکلاتی را برای بیماران به وجود خوهند آورد.

 شما برای تشخیص این گونه افراد باید از ان ها بخواهید تا کارت نظام پزشکی خود را ارائه دهند تا از صحت مسئله ، اطمینان حاصل فرمایید.

خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران:

انواع خدمات فیزیوتراپی در خانه جهت درمان دیسک کمر و گردن ، آسیب‌های مفصلی، پوکی استخوان ، صدمات نورولوژی، مانند ام اس ، پارکینسون ، گیلن باره ، فلج بلز صورت ، فلج مغزی و نخاعی و… از جمله خدمات دپارتمان فیزیوتراپی احمدی گل به ‌شمار می ‌روند.

 

فیزیوتراپی در منزل

 

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل

سکته ی مغزی در اثر عدم خون رسانی به مغز ایجاد می شود. این قطع خون رسانی می تواند در نتیجه ی گرفتگی (سکته نوع ایسکمی) و یا خونریزی (سکته نوع هموراژیک) ایجاد شود.

هدف فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل و بازتوانی به دنبال سکته ی مغزی کمک کردن به شما برای بازآموزی مهارت هایی است که شما به دنبال سکته از دست داده اید.

شدت عوارض سکته و توانایی افراد برای بهبودی بسیار متفاوت است. تحقیقات نشان داده اند؛ افرادی که در یک برنامه ی توانبخشی متمرکز و اختصاصی شرکت می کنند نسبت به افرادی که به دنبال سکته توانبخشی نشده اند، عملکرد بهتری دارند.

بهبودی از سکته ی مغزی ممکن است تجربه ی طولانی و خسته کننده ای باشد. طبیعی است که در میان راه با مشکلات رو به رو شوید؛ با این حال، داشتن تعهد و انگیزه و تلاش برای پیشرفت، بیشترین فایده را به شما می رساند.

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل بلافاصله پس از کنترل علائم بیماری و در بیمارستان آغاز شده و فیزیوتراپی در منزل ادامه می یابد.

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل مهم ترین اقدام در جهت کاهش عوارض و بهبود شرایط بیمار است.

متخصص و دکتر فیزیوتراپی با بهره گیری از دانش خود در زمینه درمان سکته مغزی نهایت تلاش خود را برای کمک به بهبود شرایط جسمی و حرکتی بیمار به کار می بندد.

متخصص فیزیوتراپی با ارزایابی شرایط بیمار همچون شدت سکته مغزی و سن بیمار برنامه توانبخشی و ورزشی مخصوص وی را تنظیم می کند.

تمرینات فیزیوتراپی سکته مغزی با هدف افزایش توانایی حرکتی، تسکین درد و کاهش عوارض ناشی از سکته مغزی تنظیم می شود.

فیزیوتراپی سکته مغزی به بیمار کمک می کند تا بتواند به نحو موثری از اندام های خود استفاده کند و میزان وابستگی بیمار به اطرافیانش کاهش یابد.

 

دپارتمان تخصصی فیزیوتراپی حامد احمدی گل

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها