jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۷۲۵   ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

این‌که ما رای می دهیم و دولت و مجلس تشکیل می‌شود یعنی ما برای انجام امور مملکت، یک سری نماینده انتخاب کرده ایم که احتمالا بیشتر از ما می‌فهمند و چیزهایی را می دانند که ما نمی‌دانیم و قرار است درباره مواردی تصمیم بگیرند که ما سر‌رشته‌ای در آن نداریم. در یک کلام، ما به عده‌ای اعتماد می‌کنیم و امور کشور را به آنها می‌سپاریم.

حالا این وسط یک نفر مثل آقای جهانگیری، معاون‌اول رئیس‌جمهور مصاحبه می‌کند و می‌گوید «من هیچ وقت فکر نمی‌کردم که کشور مستقلی مثل هند نیز حاضر به تبعیت از آمریکا شود و از ایران نفت خریداری نکند.» ( ایسنا / 26 آذر 98 ) و خب یک نفر نبوده به آقای جهانگیری بگوید خسته نباشید! اتفاقا ما فکر می کردیم شما کارتان این است که بنشینید و به این چیزها فکر کنید؛ به بدترین اتفاقات ممکن و سخت‌ترین شرایطی که قرار است ایجاد شود، نه این‌که بنشینید پشت میز و بگویید ان‌شاءا... که گربه است و طوری نمی شود. بعد هم که آن واقعه رخ داد، بگویید ما فکر نمی کردیم این طور بشود و شد! شما که این‌جوری می گویید ما پیش خودمان فکر می کنیم نکند خدای نکرده مسؤولان همه‌شان همین‌طوری بوده و هر روز در حال شگفت زده شدن هستند. بعد دوباره با خودمان می‌گوییم نه! حالا یک بار این طور شده ولی وقتی یاد شگفتی جناب رئیس‌جمهور در آن صبح جمعه کذایی می‌افتیم، می‌بینیم که خب شاید برای دیگران هم اتفاق بیفتد و انگار که فعلا دوره، دوره شگفتی و شگفتانه است. لکن این دفعه مردم که خیلی وقت است سر شده اند دیگر احساس شگفتی نمی کنند و این مسؤولان و مدیران هستند که از نتایج عملکرد خودشان شگفت زده می شوند. انگار که جای ما عوض شده. در پایان با ذکر سؤالاتی از جناب جهانگیری این بخش را پایان می دهیم:
منظور شما از کشور مستقل چیست؟ با رسم شکل توضیح دهید!
منظور شما از «من» چیست؟ واقعا یک نفر فکر می کند و تصمیم می گیرد؟
پی نوشت: لطف کرده و باقی فکرهایتان را هم برای ما اعلام کنید بلکه کمکی از دستمان برآمد!

محمدتقی حاج‌موسی

عضو شورای سردبیری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر