jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۱۳ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

براساس اظهار نظر برخی نمایندگان مجلس، با انصراف برخی از امضاکنندگان استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، استیضاح این وزرا منتفی شد.احمد علیرضا‌بیگی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: آنطور که اعلام شده تعداد امضاهای استیضاح وزیر کشور از حد نصاب افتاده و عملاً استیضاح منتفی است.
وی با بیان این‌که باید مشخص شود چه کسانی امضاهای خود را از این استیضاح‌ها پس گرفته‌اند ادامه داد: این اقدام اخیر مجلس در منتفی شدن برخی از استیضاح‌ها علامت سوال‌ درباره عملکرد دوره دهم مجلس است.
خبر منتفی شدن استیضاح وزیر کشور در حالی است که علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس با رد منتفی شدن طرح استیضاح وزیر کشور گفت که در حال حاضر استیضاح رحمانی فضلی بیش از حد نصاب امضا دارد و قطعاً اعلام وصول خواهد شد. همچنین جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی گفت: در نشست دیروز کمیسیون درباره بحث استیضاح بیژن نامدار زنگنه مباحثی مطرح شد اما در نهایت موضوع استیضاح وزیر نفت منتفی شد. وی افزود: امضاکنندگان استیضاح زنگنه اعلام کردند که با توجه به شرایط کشور و مصالح موجود، موضوع استیضاح زنگنه وزیر نفت را پیگیری نخواهند کرد. علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیات رئیسه مجلس هم گفت: تعداد امضاهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش از حد نصاب پایین‌تر آمد و به همین خاطر طرح استیضاح وی بایگانی شد. /فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر