jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۴۴۱   ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

استفاده بیش از حد از پنیر می‌تواند اعتیادآور باشد. موضوعی که شاید بسیاری از افراد از آن مطلع نباشند.

به گزارش انتخاب، بر اساس مطالعات، آمریکایی‌ها حدود سه کیلو پنیر در هر سال در اواسط دهه 1970 میلادی می‌خوردند و در سال 2018، این رقم به 5/5 کیلو افزایش یافته است.
گرچه فاکتورهای بسیاری در این روند رشد وجود دارد اما متخصصان معتقدند این رقم تا حدودی به دلیل پروتئینی به نام کازئین است که در سایر لبنیات نیز یافت می‌شود. به عنوان یک پروتئین، کازئین معمولا توسط بدن ما به ترکیبات کوچک‌تر - که اکنون کازومورفین نامیده می‌شود - تجزیه می‌شود. سپس این ماده از سد خونی مغزی ما عبور کرده و به گیرنده‌های دوپامین مغز ما متصل شده و باعث می‌شوند آنها دوپامین یا هورمونی که لذت و احساس پاداش به ما می‌دهد را آزاد کنند. به طور خلاصه، پنیر باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید و بیشتر از آن میل کنید. علاوه بر این، مقدار بالای چربی آن نیز باعث می‌شود مرتب هوس کنید این ماده را مصرف کنید، زیرا آزاد شدن اندورفین‌ها پس از برآورده شدن از آن ولع نیز لذتبخش و ارزشمند است که این چرخه را تکرار می‌کند. خوشبختانه پنیر سلامت شما را به هیچ وجه تهدید نمی‌کند. البته بیشتر پنیرها دارای لاکتوز هستند بنابراین افرادی که تحمل لاکتوز ندارند باید تا حد ممکن از مصرف بیش از حد آن جلوگیری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر