jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۲۳ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

استعفای رئیس‌جمهور دو طراح دارد، طراح بیرونی که در منطقه توسط آمریکا و دیگران در کشورهایی از جمله عراق، لبنان و... اجرا شده و در جهت ایجاد خلاء سیاسی قدرت در کشور برای ایجاد بی‌ثباتی است.

طراحان دیگر، برخی اصلاح‌طلبان تندرو در داخل کشور هستند که جمع‌بندی آنها در داخل کشور این است که ناکارآمدی دولت در تحقق وعده‌هایش، مشکلات اقتصادی و افت سرمایه اجتماعی به اعتبار اصلاح‌طلبان ضربه زده و این موضوع هر چه ادامه یابد برای انتخابات بعدی به ضرر آنهاست لذا استعفا را در شرایط فعلی منجر به کاهش ضرر ناشی از افت سرمایه اجتماعی می‌دانند و بر این باورند اگر دولت استعفا دهد روند نزولی کاهش سرمایه اجتماعی متوقف شده و مشکلات فعلی کشور به دوش فرد بعدی خواهد افتاد. در هر حال به طور طبیعی، استعفا می‌تواند میدان دادن به دشمن برای اهدافش باشد و برای ایجاد بی‌ثباتی و سوءاستفاده از خلاء سیاسی زمینه‌سازی کند که خدمتی برای دشمنان برای ایجاد بی‌ثباتی در کشور است.

حمیدرضا ترقی/ عضو حزب موتلفه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر