jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۱۲۳   ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

استعفای رئیس‌جمهور دو طراح دارد، طراح بیرونی که در منطقه توسط آمریکا و دیگران در کشورهایی از جمله عراق، لبنان و... اجرا شده و در جهت ایجاد خلاء سیاسی قدرت در کشور برای ایجاد بی‌ثباتی است.

طراحان دیگر، برخی اصلاح‌طلبان تندرو در داخل کشور هستند که جمع‌بندی آنها در داخل کشور این است که ناکارآمدی دولت در تحقق وعده‌هایش، مشکلات اقتصادی و افت سرمایه اجتماعی به اعتبار اصلاح‌طلبان ضربه زده و این موضوع هر چه ادامه یابد برای انتخابات بعدی به ضرر آنهاست لذا استعفا را در شرایط فعلی منجر به کاهش ضرر ناشی از افت سرمایه اجتماعی می‌دانند و بر این باورند اگر دولت استعفا دهد روند نزولی کاهش سرمایه اجتماعی متوقف شده و مشکلات فعلی کشور به دوش فرد بعدی خواهد افتاد. در هر حال به طور طبیعی، استعفا می‌تواند میدان دادن به دشمن برای اهدافش باشد و برای ایجاد بی‌ثباتی و سوءاستفاده از خلاء سیاسی زمینه‌سازی کند که خدمتی برای دشمنان برای ایجاد بی‌ثباتی در کشور است.

حمیدرضا ترقی/ عضو حزب موتلفه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر