jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۸۹۲   ۲۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

شاید در اخبار خوانده باشید که قباد آذرآیین که با کتاب فوران نامزد دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال در بخش داستان و رمان بلند بود از شرکت در این رقابت انصراف داده و شاید بعدها این را هم خوانده باشید که او به رسانه‌ها گفته بود که بعد از تماس دبیر اجرایی و برخی از داوران این بخش جایزه برای متقاعد در نهایت پذیرفته تا در این جمع حضور داشته باشد و استعفایش را پس گرفت اما ماجرای استعفای این نویسنده به همین جا ختم نشد و حالا دوباره مهر خبر داده که آذرآیین با ارسال نامه‌ای به دبیرخانه این جایزه از نامزدی کناره گرفت.

او در نامه‌اش ضمن پوزش فراوان از اعضای محترم دبیرخانه استعفایش را علام کرده و با این حساب در بخش رمان این آثار با هم رقابت خواهند کرد: بی‌کرانگی به قلم مهدی ابراهیمی لامع از نشر نیماژ،‌ دور زدن در خیابان یکطرفه به قلم محمدرضا مرزوقی از نشر ثالث، روزها و رویاها به قلم پیام یزدانجو از نشر چشمه،‌ ما را با برف نوشته‌اند به قلم نسیم توسلی از انتشارات آگه،‌ وضعیت بی‌عاری به قلم «حامد جلالی» از انتشارات شهرستان ادب.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر