jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۸۹۲ ۲۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

شاید در اخبار خوانده باشید که قباد آذرآیین که با کتاب فوران نامزد دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال در بخش داستان و رمان بلند بود از شرکت در این رقابت انصراف داده و شاید بعدها این را هم خوانده باشید که او به رسانه‌ها گفته بود که بعد از تماس دبیر اجرایی و برخی از داوران این بخش جایزه برای متقاعد در نهایت پذیرفته تا در این جمع حضور داشته باشد و استعفایش را پس گرفت اما ماجرای استعفای این نویسنده به همین جا ختم نشد و حالا دوباره مهر خبر داده که آذرآیین با ارسال نامه‌ای به دبیرخانه این جایزه از نامزدی کناره گرفت.

او در نامه‌اش ضمن پوزش فراوان از اعضای محترم دبیرخانه استعفایش را علام کرده و با این حساب در بخش رمان این آثار با هم رقابت خواهند کرد: بی‌کرانگی به قلم مهدی ابراهیمی لامع از نشر نیماژ،‌ دور زدن در خیابان یکطرفه به قلم محمدرضا مرزوقی از نشر ثالث، روزها و رویاها به قلم پیام یزدانجو از نشر چشمه،‌ ما را با برف نوشته‌اند به قلم نسیم توسلی از انتشارات آگه،‌ وضعیت بی‌عاری به قلم «حامد جلالی» از انتشارات شهرستان ادب.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر