قرعه لیگ قهرمانان این بار به استقلال لبخند زد

سپاهان در گروه مرگ

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد تا چهار تیم پـــرسپــولیــس، سپاهان، استقلال و شهرخودرو برنامه‌ریزی جدید خود را برای قدم گذاشتن در این مسیر پر مخاطره و سخت آغاز کنند. پرسپولیس و سپاهان دو سهمیه مستقیم ایران در رقابت‌های فصل جدید هستند و استقلال و شهرخودرو هم باید با گذر از دو بازی پلی‌اف به جمع 32 تیم پایانی راه پیدا کنند.
کد خبر: ۱۲۴۱۵۹۰

با این حال سخت‌ترین قرعه با دستان یاسر القحطانی نصیب سپاهان شد؛ طلایی‌پوشان اصفهانی با تیم‌های السد قطر و النصر عربستان همگروه هستند و دیگر تیم این گروه هم احتمالا العین امارات خواهد بود. باشگاه النصر عربستان و السد قطر مدافع عنوان قهرمانی در لیگ خود هستند و شرایط سختی را برای سپاهان رقم خواهند زد. العین هم که یکی از بهترین‌های آسیا در سه فصل اخیر است. قرعه پرسپولیس هم زیاد راحت نیست. قرمزها برای صعود از مرحه گروهی باید با الدحیل قطر، التعاون عربستان و الشارجه امارات روبرو شوند. الدحیل همان حریف آشنایی است که در دو فصل اخیر هم با پرسپولیس در مراحل حذفی روبه‌رو شده بود. نماینده قطر اکنون با ۲۶ امتیاز و بدون باخت در ده بازی لیگ خود، در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد و دشوارترین حریف تیم کالدرون خواهد بود. جالب آن‌که تیم‌های الدحیل و پرسپولیس در اولین بازی گروهی در قطر به مصاف هم می‌روند.
دو نماینده دیگر فوتبال ایران، استقلال و شهرخودرو هستند که باید با 2 برد وارد مرحله گروهی شوند. استقلال ابتدا باید در خانه با برنده دیدار الفیصلی اردن و الکویت کویت دیدار کند و در صورت پیروزی باید در قطر به مصاف الریان برود. این بازی دوم با توجه به میزبانی قطری‌ها، بازی سرنوشت‌سازی برای استقلال خواهد بود. آبی‌ها اگر از این مرحله عبور کنند، قرعه‌ای نسبتا خوب در مرحله گروهی خواهند داشت و باید با تیم‌های الوحده امارات، الشرطه عراق و احتمالا الاهلی عربستان روبه‌رو شوند.
شهر خودرو هم برای رسیدن به مرحله گروهی ابتدا باید در مشهد به مصاف برنده دیدار چنای هند و الرفاع بحرین برود و در صورت پیروزی برابر حریف، باید در قطر با السیلیه دیدار کند. الهلال عربستان، شباب الاهلی امارات و پاختاکور ازبکستان تیم‌هایی هستند که انتظار شهرخودرو را در مرحله گروهی می‌کشند. در رقابت‌های این فصل، تیم‌های شهر خودرو، السیلیه قطر، چنای سیتی هند و پرث گلوری استرالیا تیم‌هایی هستند که برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا حاضر می‌شوند. بازی‌های مرحله گروهی از 21 بهمن آغاز می‌شود و قبل از آن تیم‌های استقلال و شهرخودرو باید در روزهای اول و هشتم بهمن در مرحله دوم و نهایی پلی آف به مصاف حریفان خود بروند.
گروه‌بندی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا
گروه A
الوحده امارات، الشرطه عراق
پلی‌آف ۴؛ الریان قطر با برنده استقلال ایران ــ (برنده الفیصلی اردن و الکویت کویت)
پلی‌آف ۲؛ الاهلی عربستان با (برنده لکوموتیو ازبکستان و استقلال تاجیکستان)
گروه B
الهلال عربستان، شباب الاهلی امارات، پاختاکور ازبکستان
پلی‌آف ۳؛ السیلیه قطر با برنده شهرخودرو ایران ــ (برنده چنای هند و الرفاع
بحرین)
گروه C
الدحیل قطر، التعاون عربستان، الشارجه امارات، پرسپولیس ایران
گروه D
سپاهان ایران، السد قطر، النصر عربستان،
پلی‌آف ۱؛ برنده العین امارات با (برنده بنیادکار ازبکستان و الزوراء عراق)
گروه E
بیجینگ چین، چیانگرای یونایتد تایلند
پلی‌آف ۴؛ تیم چهارم ژاپن با برنده ملبورن ویکتوری استرالیا ــ (برنده تامپینس سنگاپور و بالی یونایتد اندونزی)
پلی‌آف ۱؛ اف. سی سئول کره جنوبی با (برنده کدا مالزی و تای پرو هنگ‌کنگ)
گروه F
اولسان هیوندای کره‌جنوبی، شانگهای شینهوا چین، پرت گلوری استرالیا
پلی‌آف ۳؛ اف. سی توکیو ژاپن با برنده پورت تایلند ــ (برنده نگروس فیلیپین و شان یونایتد میانمار)
گروه G
تیم دوم لیگ ژاپن، سوون سامسونگ کره‌جنوبی، گوانگجو اورگرانده چین، جوهور مالزی
گروه H
سیدنی اف. سی استرالیا، یوکوهاما ژاپن، چونبوک موتورز کره‌جنوبی
پلی‌آف ۲؛ شانگهای SIPG چین با ( برنده بوریرام تایلند و هوشی‌مین ویتنام)

رضا پورعالی
ورزش

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها