jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۳۵۷   ۱۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

نساجی قائمشهر احیا شد

مراسم احیای کارخانه نساجی قائمشهر با حضور استاندار مازندران ، نماینده ولی فقیه و مسؤولان استانی و محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: در ۱۵ ماه گذشته توانستیم نزدیک به ۲۰ هزار طرح را به نتیجه برسانیم. ما آمادگی داریم حداکثر ظرف شش ماه آینده تمام فازهای این کارخانه را که چیزی حدود ۷۰۰ شغل ایجاد می‌کند، راه‌اندازی کنیم که این مسأله، کنترل و نظارت آقای استاندار را می‌طلبد.
مخبر با تاکید بر این‌که همه چیزمان برای مردم است و دشمن بعد از مأیوس شدن از تقابل در حوزه نظامی، امنیتی و سیاسی به بخش اقتصادی روی آورده و تمام فشار را روی اقتصاد گذاشته است، گفت: ما در این بخش ضعف داریم و علت هم این است که این بخش را به دست مردم نداده‌ایم و اگر آن را دست مردم می‌دادیم همان‌طور که جنگ و مردم جنگ و مسائل امنیتی را به این شکل اداره کردیم، اقتصاد را هم به همین شکل می‌توانستیم اداره کنیم. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام افزود: در استان مازندران در همین سفر تقریباً ۵۸۰۰ طرح را که ۱۴۰۰ طرح آن بازآفرینی و احیاست را افتتاح می‌کنیم و درمجموع هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان در استان مازندران در بخش‌هایی چون سیل و بخش‌های عمرانی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.
مخبر خاطرنشان کرد: در استان مازندران ۱۴۳۰پروژه زیربنایی راه انداختیم که شامل ۳۵۰کلاس درس، ۱۴۰مسجد، ۹۰پروژه زیربنایی مثل کتابخانه و خانه عالم و ساخت ۱۱۵۰واحد مسکن محرومین می‌شود.
وی ادامه داد: طبق اعلام استاندار، احیای فاز اول نساجی مازندران نیاز به 170میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داشت که انجام دادیم. در ادامه نیز برای فازهای بعدی هم آمادگی داریم که طبق آمار اعلامی دولت ورود کنیم و برای مردم اشتغال ایجاد کنیم. در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام معلمی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به عنایات رهبر معظم انقلاب به نساجی قائمشهر گفت: امید است روند احیای نساجی مازندران با ورود جهادی ستاد اجرایی فرمان امام رونق پرشتابی پیدا کند.
وی افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که یادگار امام راحل است منشأ خیر و برکت برای ایجاد فرصت اشتغال و تولید است و امیدواریم خداوند متعال بر توفیقات آن بیفزاید. در ادامه این برنامه حسین زادگان، استاندار مازندران با تقدیر از عملکرد و نگاه ویژه ستاد اجرایی فرمان امام به مازندران گفت: ستاد اجرایی فرمان امام اولین نهادی بود که شاید مستقیم هم با بحث سیل مرتبط نبود و مسؤولیتی نداشت، ولی بیشترین خدمات را به سیل‌زدگان ارائه کرد که از این بابت هم جای سپاسگزاری دارد. حسین‌زادگان افزود: خدمات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بحث راه‌اندازی کارخانجات و پروژه‌های عمرانی، مدرسه‌سازی و بهداشت و درمان و حمایت از خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و معلولین و مدرسه‌سازی و مسجد سازی و ایجاد قرارگاه‌های جهادی یک مدل مدیریتی جدید بدون بروکراسی‌های زائد و فاسد است که اثرات مؤثرش به مردم برمی‌گردد و این موضوع کمتر در رسانه‌ها و بخش‌های مختلف مطرح‌شده است.
وی ادامه داد: مهم‌ترین کار ستاد اجرایی فرمان امام هم راه‌اندازی تسهیلگری در بخش اقتصادی و اجتماعی است که در روستاها و در ایجاد اشتغال نقش موثری داشته است.
استاندار مازندران با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر احیای نساجی مازندران خاطرنشان کرد: امکان نداشت رهبر معظم انقلاب مسؤولی از استان مازندران چه در حوزه‌های اجرایی و چه از نمایندگان مجلس خبرگان را ببینند و در مورد این‌که تکلیف نساجی مازندران بالاخره چه شد سؤال نکنند.
وی با اشاره به این‌که این موضوع نشان‌دهنده این است که واقعاً موضوع نساجی فراتر از یک کارخانه است، گفت: نساجی قائمشهر و نساجی مازندران بخشی از تاریخ و هویت مردم قائمشهر شده است و نمی‌توانید قائمشهر را بدون نساجی فرض کنید و امروز برای ما یک روز تاریخی است. در ادامه این برنامه فرماندار قائم‌شهر نیز بیان کرد: از حمایت ستاد اجرایی فرمان امام، هم از طرف خود و هم از طرف شهروندان گران‌قدر قائمشهر تشکر فراوان دارم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر