jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۶۰۱ ۱۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گفت‌و گو با زاهدی‌فر، داور جنجالی بازی سپاهان - استقلال

به‌خدا صحنه را ندیدم

روز شنبه همین هفته، زاهدی‌فر داور لیگ برتر همراه با دو کمکش، اشتباهی مهلک در بازی استقلال و سپاهان داشتند. او صحنه هند کی‌روش استنلی را در محوطه جریمه سپاهان ندید. همین طور کمک دوم و بعد هم کمک داور پشت دروازه.

آندره آ استراماچونی، سرمربی استقلال هم با انتقاد شدید از این مسأله اعلام کرد داور ندیده، کمک‌‌هایش چطور؟ برای او عجیب بود که سه داور همزمان با هم این صحنه بسیار مهم را ندیده و به سادگی از کنارش گذشته‌اند.
زاهدی‌فر اخیرا در کمیته انضباطی حاضر شد و درباره آن لحظه توضیحاتی داد. او در این باره گفت: به خدا آن صحنه را ندیدم. اگر می‌دیدم که حتما سوت می‌زدم و پنالتی را می‌گرفتم. سرعت توپ زیاد بود. دید من هم از رو‌‌به‌رو بود. دیدم دستش بالا آمده ولی فکر کردم برخوردی نداشته است. دو کمک دیگر هم توضیح دادند صحنه را ندیدند.
هدایت ممبینی، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم با تائید این حرف‌ها می‌گوید: ببینید پنالتی که محرض بود. داور و تیمش هم در تغییر نتیجه بازی نقش داشتند. به همین دلیل چند هفته اجازه قضاوت در لیگ برتر را ندارند.
از نظر کمیته داوران سهم کمک‌های او هم در این ماجرا کم از خود زاهدی‌فر نبوده است. ممبینی توضیح می‌دهد: بله، داور آن بازی آن لحظه نتوانسته بود صحنه را ببیند و انتظار داشت کمک داور پشت دروازه یا کمک داور کنار خط به او کمک کنند که آنها هم نتوانستند و از این موضوع متاسف بود.
داور تا درباره چیزی مطمئن نباشد نمی‌تواند قضاوت کند و این اتفاق افتاد. رئیس کمیته داوران به باشگاه‌ها به خاطر اعتراض به داوری حق می‌دهد و اضافه می‌کند: از یک طرف ما هم خودمان را جای باشگاه و هواداران آن قرار می‌دهیم که دوست دارند اتفاقات در زمین به درستی قضاوت شود. ما هم این انتظار را داریم.
ممبینی با تائید محرومیت زاهدی‌فر و دو کمکش می‌گوید: من از واژه محرومیت استفاده نمی‌کنم ولی چون اشتباه آنها در تغییر نتیجه بازی نقش داشته، پنج جلسه محروم شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر