jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۶۰۱   ۱۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گفت‌و گو با زاهدی‌فر، داور جنجالی بازی سپاهان - استقلال

به‌خدا صحنه را ندیدم

روز شنبه همین هفته، زاهدی‌فر داور لیگ برتر همراه با دو کمکش، اشتباهی مهلک در بازی استقلال و سپاهان داشتند. او صحنه هند کی‌روش استنلی را در محوطه جریمه سپاهان ندید. همین طور کمک دوم و بعد هم کمک داور پشت دروازه.

آندره آ استراماچونی، سرمربی استقلال هم با انتقاد شدید از این مسأله اعلام کرد داور ندیده، کمک‌‌هایش چطور؟ برای او عجیب بود که سه داور همزمان با هم این صحنه بسیار مهم را ندیده و به سادگی از کنارش گذشته‌اند.
زاهدی‌فر اخیرا در کمیته انضباطی حاضر شد و درباره آن لحظه توضیحاتی داد. او در این باره گفت: به خدا آن صحنه را ندیدم. اگر می‌دیدم که حتما سوت می‌زدم و پنالتی را می‌گرفتم. سرعت توپ زیاد بود. دید من هم از رو‌‌به‌رو بود. دیدم دستش بالا آمده ولی فکر کردم برخوردی نداشته است. دو کمک دیگر هم توضیح دادند صحنه را ندیدند.
هدایت ممبینی، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم با تائید این حرف‌ها می‌گوید: ببینید پنالتی که محرض بود. داور و تیمش هم در تغییر نتیجه بازی نقش داشتند. به همین دلیل چند هفته اجازه قضاوت در لیگ برتر را ندارند.
از نظر کمیته داوران سهم کمک‌های او هم در این ماجرا کم از خود زاهدی‌فر نبوده است. ممبینی توضیح می‌دهد: بله، داور آن بازی آن لحظه نتوانسته بود صحنه را ببیند و انتظار داشت کمک داور پشت دروازه یا کمک داور کنار خط به او کمک کنند که آنها هم نتوانستند و از این موضوع متاسف بود.
داور تا درباره چیزی مطمئن نباشد نمی‌تواند قضاوت کند و این اتفاق افتاد. رئیس کمیته داوران به باشگاه‌ها به خاطر اعتراض به داوری حق می‌دهد و اضافه می‌کند: از یک طرف ما هم خودمان را جای باشگاه و هواداران آن قرار می‌دهیم که دوست دارند اتفاقات در زمین به درستی قضاوت شود. ما هم این انتظار را داریم.
ممبینی با تائید محرومیت زاهدی‌فر و دو کمکش می‌گوید: من از واژه محرومیت استفاده نمی‌کنم ولی چون اشتباه آنها در تغییر نتیجه بازی نقش داشته، پنج جلسه محروم شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر