jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۴۰۴ ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

22 عدد تخم مرغ، چهار کیلوسبزی، مقادیر زیادی سس سفید، زردچوبه به مقدار لازم... نه نه! اشتباه نگیرید! صفحه را اشتباهی نیامده‌اید!

داریم با صابر محمدی مواردی را مرور می‌کنیم که بزرگوار ابتیاع و برای عصرانه روز گذشته آستین بالا زده و اقدام به تهیه و تولید کوکوسبزی کرده‌اند!
آن‌طور که ایشان فرمایش می‌کنند حدود چهار ساعت از یکشنبه‌شب را برای تهیه ملات لازم برای کوکوسبزی یک لنگه پا بیدار مانده و در مخلوطی از روغن و سیر، حسابی مایه کوکو را ورز داده تا بتواند عصرانه مبسوطی برای مشتی خبرنگار فراهم آورد.
تقبل ا...! حالا این‌که استاد چه دستپختی دارند باید منتظر ماند و دید و اصولا این‌که جان سالم از این ماجرا بیرون می‌بریم یا نه هم خودش یک سوال بزرگ است!
برای شفاف شدن موضوع باید خدمت محترم‌تان عارض شویم که این سطور پیش از میل شدن عصرانه سبزی‌مآبانه استاد نگاشته شده و طبعا هنوز برای قضاوت، زود است.
و اما بعد... این روزها مصادف با شهادت یک چهره حسابی محبوب و ملی است. صحبت از میرزا کوچک خان جنگلی است.
حالا در این هاگیر واگیر و حاشیه‌های این روزها فرصت پرداختن به این موضوع فراهم نشده بود، ولی خب از آنجا که میرزا بین بچه‌های گروه فرهنگی محبوبیت بالایی دارد از کنار این موضوع بی‌خیال رد نشده‌ایم.
نمونه‌اش همین آذر مهاجر که مدتی است حوزه کاغذ را گذاشته کنار و سرش توی کار خودش است. مهاجر برای امروز دو گفت‌وگو مهیا کرده و یکی از آنها با خواننده تیتراژ سریال «میرزا کوچک خان» است.
بله ... بله! ناصر خان مسعودی را می‌گوییم که خب این روزها سن و سالی از او هم گذشته و کمی هم کسالت دارد.
حالا این‌که مهاجر چه ادای دینی به میرزا کرده را ورق بزنید و بروید صفحه بعد و صفر تا صد صفحه را واژه به واژه نیوش کنید!
ساناز قنبری، دیگر روزنامه‌نگار و خبرنگار پرتلاش گروه هم رفته سراغ موضوع مالیات‌های هنری که این روزها حسابی بحث و بررسی‌اش داغ است.
عده‌ای از آن دفاع می‌کنند و عده‌ای دیگر هم آن را مصداق رانت‌خواری می‌دانند. همین موضوع هم باعث شد قنبری تلفن به دست شود و برود سراغ اهالی سینما و راجع به این موضوع با آنها به گپ و گفت بپردازد.
مشروح گفت‌وگوی قنبری را می‌توانید در صفحه 12 بخوانید.
در نهایت هم زینب مرتضایی‌فرد در همین صفحه سراغی گرفته از سیدقاسم موسوی قهار که حالا شاید اسمش را نشنیده باشید، اما حتما با آثارش آشنا هستید.
برای استحضار عرض کنیم که ایشان خواننده مناجات‌ها و دعاهای سحری هستند که حتما گوش‌تان با آن آشناست.
استاد این روزها در بستری بیماری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر