jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۴۰۴   ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

22 عدد تخم مرغ، چهار کیلوسبزی، مقادیر زیادی سس سفید، زردچوبه به مقدار لازم... نه نه! اشتباه نگیرید! صفحه را اشتباهی نیامده‌اید!

داریم با صابر محمدی مواردی را مرور می‌کنیم که بزرگوار ابتیاع و برای عصرانه روز گذشته آستین بالا زده و اقدام به تهیه و تولید کوکوسبزی کرده‌اند!
آن‌طور که ایشان فرمایش می‌کنند حدود چهار ساعت از یکشنبه‌شب را برای تهیه ملات لازم برای کوکوسبزی یک لنگه پا بیدار مانده و در مخلوطی از روغن و سیر، حسابی مایه کوکو را ورز داده تا بتواند عصرانه مبسوطی برای مشتی خبرنگار فراهم آورد.
تقبل ا...! حالا این‌که استاد چه دستپختی دارند باید منتظر ماند و دید و اصولا این‌که جان سالم از این ماجرا بیرون می‌بریم یا نه هم خودش یک سوال بزرگ است!
برای شفاف شدن موضوع باید خدمت محترم‌تان عارض شویم که این سطور پیش از میل شدن عصرانه سبزی‌مآبانه استاد نگاشته شده و طبعا هنوز برای قضاوت، زود است.
و اما بعد... این روزها مصادف با شهادت یک چهره حسابی محبوب و ملی است. صحبت از میرزا کوچک خان جنگلی است.
حالا در این هاگیر واگیر و حاشیه‌های این روزها فرصت پرداختن به این موضوع فراهم نشده بود، ولی خب از آنجا که میرزا بین بچه‌های گروه فرهنگی محبوبیت بالایی دارد از کنار این موضوع بی‌خیال رد نشده‌ایم.
نمونه‌اش همین آذر مهاجر که مدتی است حوزه کاغذ را گذاشته کنار و سرش توی کار خودش است. مهاجر برای امروز دو گفت‌وگو مهیا کرده و یکی از آنها با خواننده تیتراژ سریال «میرزا کوچک خان» است.
بله ... بله! ناصر خان مسعودی را می‌گوییم که خب این روزها سن و سالی از او هم گذشته و کمی هم کسالت دارد.
حالا این‌که مهاجر چه ادای دینی به میرزا کرده را ورق بزنید و بروید صفحه بعد و صفر تا صد صفحه را واژه به واژه نیوش کنید!
ساناز قنبری، دیگر روزنامه‌نگار و خبرنگار پرتلاش گروه هم رفته سراغ موضوع مالیات‌های هنری که این روزها حسابی بحث و بررسی‌اش داغ است.
عده‌ای از آن دفاع می‌کنند و عده‌ای دیگر هم آن را مصداق رانت‌خواری می‌دانند. همین موضوع هم باعث شد قنبری تلفن به دست شود و برود سراغ اهالی سینما و راجع به این موضوع با آنها به گپ و گفت بپردازد.
مشروح گفت‌وگوی قنبری را می‌توانید در صفحه 12 بخوانید.
در نهایت هم زینب مرتضایی‌فرد در همین صفحه سراغی گرفته از سیدقاسم موسوی قهار که حالا شاید اسمش را نشنیده باشید، اما حتما با آثارش آشنا هستید.
برای استحضار عرض کنیم که ایشان خواننده مناجات‌ها و دعاهای سحری هستند که حتما گوش‌تان با آن آشناست.
استاد این روزها در بستری بیماری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر