رحمت و ارسطو مقابل دوربین رفتند

«پایتخت ۶» کلید خورد

روابط عمومی رسانه ملی خبر داده تصویربرداری فصل شش سریال پایتخت آغاز شده است. به این ترتیب می‌توان گفت انتظار علاقه‌مندان مجموعه پایتخت برای شروع این فصل به پایان رسید و آنها می‌توانند نوروز سال آینده بیننده این سریال باشند. سریالی که برای نخستین بار عید 90 روی آنتن شبکه یک سیما رفت و بعد از محبوبیتی که نزد مخاطبان یافت، سازندگان را به فکر ادامه دادن آن انداخت به این ترتیب تا کنون پنج فصل را روی آنتن برده‌ و به‌تازگی تصویربرداری فصل شش را هم شروع کرده‌اند.
کد خبر: ۱۲۴۰۳۸۶

یادی از الوند
نخستین روز تصویربرداری فصل ششم پایتخت به کارگردانی سیروس مقدم با اتفاق ویژه‌ای همراه بود. خانواده زنده‌یاد خشایار الوند سر صحنه حاضر بودند و با حضور این مهمانان سریال کلید خورد. دیاکو الوند فرزند خشایار الوند با گفتن ۳،۲،۱ اجازه و دستور فیلمبرداری اولین پلان فصل ششم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» را صادر کرد.
اسفند 97 بود که خبر فوت ناگهانی خشایار الوند، نویسنده این سریال جامعه هنری را به سوگ نشاند. الوند در حال نگارش فیلمنامه تله‌فیلم پایتخت برای شب سال نو بود اما اجل مهلت نداد و با فوت او،‌ پایتختی‌ها به عزا نشستند و دستشان به ادامه دادن کار نرفت. زمان گذشت و سال98 تهیه‌کننده سریال پایتخت در برنامه سلام‌صبح بخیر شبکه سه اعلام کرد پایتختی‌ها عزمشان را جزم کردند تا فصل ششم را بسازند.

روز آغاز
شنبه ۹ آذر فصل ششم این سریال کلید خورده است و همانطور که پیشتر در جام‌جم خوانده‌اید، پایتخت در 15 قسمت برای پخش در نوروز ۹۹ از شبکه یک سیما آماده می‌شود. محسن تنابنده در این فصل سرپرست نویسندگان و مشاور کارگردان است.

قصه ششم
الهام غفوری، تهیه‌کننده سریال مدتی پیش درباره استفاده از خط قصه فیلم تلویزیونی پایتخت که خشایار الوند آن را نوشته است، به جام‌جم گفت: خط قصه به گونه دیگری رقم خورده که در حال حاضر نمی‌توانم توضیح زیادی درباره قصه فصل شش بدهم، اما حتما سعی می‌کنیم که مخاطبان را راضی نگه داریم که از تماشای سریال لذت ببرند. قصه ناتمام آن فیلم تلویزیونی هم فعلا کنار گذاشته شده، شاید روزی دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.
به گفته غفوری قرار است پایتخت این‌بار قصه از مازندران شروع شود و پایتختی‌ها از مازندران به جاهای دیگر سفر کنند.
نویسندگی این فصل با آرش عباسی است. این نویسنده درباره پیوستنش به گروه پایتخت به جام‌جم گفته بود: قبل از پایتخت 6 قرار بود با همدیگر همکاری کنیم و حتی می‌خواستم از پایتخت 5 به گروه در زمینه نگارش کمک کنم، اما از آنجایی که نگارش این سریال با کار دیگری همزمان شد، نتوانستم همکاری کنم.
او ادامه داد: همچنین از قبل با آقای تنابنده صحبت کرده بودم که تئاتر پایتخت را هم کار کنیم، ولی مشغله هر دوی ما باعث شد این همکاری شکل نگیرد. تا این‌که شرایط فراهم شد.

چه کسانی مقابل دور بین رفتند؟
تاکنون هومن حاجی عبداللهی و احمد مهرانفر جلوی دوربین رفته‌اند و گروه فیلمبرداری در حال ضبط سکانس‌های خارجی است و طی روزهای آینده محسن تنابنده جلوی دوربین می‌رود و سکانس‌های مربوط به خانه نقی معمولی فیلمبرداری خواهد شد.

بازیگران این فصل را می‌شناسید؟
محسن تنابنده، ریما رامین‌فر، احمد مهران‌فر، مهران احمدی، هومن حاجی عبداللهی، بهرام افشاری، نسرین نصرتی، سارا و نیکا فرقانی، عطیه جاوید، سلمان خطی، ابوالفضل رجبی وغلامعلی رضایی بازیگران اصلی این سریال هستند.

حذف باباپنجعلی، بازگشت بهبود
همانگونه که در اسامی بازیگران پایتخت می‌بینید، بازیگر نقش بهبود (مهران احمدی) به قصه بازگشته است اما خبری از بابا پنجعلی با بازی عیلرضا خمسه، یار پنج فصل از پایتخت نیست! غفوری پیشتر این خبر را به جام‌جم داد و گفته بود: نقش برای آقای خمسه داشت تکراری می‌شد و نمی‌توانستیم شرایط جدیدی برای نقش به وجود بیاوریم و این خسته‌کننده بودن برای بازیگر و محسن تنابنده باعث شد تا تصمیم به حذف این کاراکتر بگیریم. این تصمیم از سال گذشته گرفته شد و حال در فصل جدید دیگر بابا پنجعلی را نخواهیم داشت.
این‌که بهبود که در فصل‌ پیشین خبر فوتش اعلام شده بود، قرار است به قصه بازگردد اعلام سوال بزرگی ایجاد می‌کند. غفوری اما هنوز در این‌باره توضیحی نداده و گفته است: اجازه بدهید که ماجراهای مربوط به این شخصیت را در پایتخت 6 ببینید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها