jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۱۲۳۷۸۵۸ ۲۷ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

وسایل مورد نیاز: کاغذ و چسب تعداد نفرات: یک نفر و بیشتر

کلاژ واژه ای فرانسوی و به معنی چسباندن است. روشی که برای خلق آثار روی سطوح دیگر در هنر‌های تجسمی به کار می رود. درواقع، در تکنیک کلاژ با سرهم کردن مواد به کمک ابزار گوناگون، اشکال کنار هم گذاشته شده و تصویر نهایی خلق می شود.
یکی از بازی‌های به ظاهر ساده برای کودکان بازی با خرده‌کاغذهاست.
موقع کادو کردن هدیه‌ها، درست‌کردن کاردستی یا کارهای دیگر معمولا خرده‌کاغذهایی به وجود می‌آید که دور ریخته می‌شود. اگر این کاغذهای کوچک را در گوشه‌ای جمع کنید بعدا می‌توانید با آنها کودکتان را سرگرم کنید.
مثلا از او بخواهید که یک نقاشی بکشد و به جای استفاده از مدادرنگی از این خرده کاغذها برای رنگ‌آمیزی استفاده کند و با استفاده از چسب، آنها را به کاغذ بچسباند.
برای رشد قوه تخیل می‌توانید از او بخواهید بدون کشیدن یک نقاشی اولیه با همین خرده‌کاغذها کلاژی بسازد. ایده دیگر هم این است که یک نقاشی بکشد و رنگ کند و فقط بخشی از آن را با استفاده از خرده‌کاغذها بسازد. مثلا دیوار خانه یا برگ‌های درخت را با کمک خرده کاغذها کامل کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر