jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۶۶۸۴ ۲۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان دانشگاهی با استفاده از دم اسب و ابریشم احیا شده، شاخ مصنوعی کرگدن تولید کردند. هدف آنان کاهش شکار غیرقانونی کرگدن‌ها برای فروش پرسود شاخ این حیوانات است.

به گزارش مهر، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد این شاخ مصنوعی را ابداع کرده‌اند تا خریداران را سردرگم کنند و از سوی دیگر با عرضه کپی ارزان‌تر شاخ کرگدن تقاضا برای نمونه‌های واقعی را کاهش دهند.در طب سنتی چین به خواص متعدد شاخ کرگدن نیز اشاره شده است. فرآیند رشد شاخ کرگدن نیز مانند شاخ گاو است و حتی مواد با خواص یکسانی در آنها وجود دارد. در حقیقت شاخ کرگدن شبیه یک دسته مو است که رشد می‌کند و به وسیله مایعی که از غدد دماغی این حیوان ترشح می‌شود، به‌هم می‌چسبند.
دانشمندان برای ساخت این شاخ‌ها موهای دم اسب را با شبکه‌ای از ابریشم احیاشده، به یکدیگر چسباندند. در نتیجه فعالیت آنان شاخی تولید شد که ظاهر و ترکیبات آن شباهت بسیار زیادی به نمونه واقعی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر