jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۶۶۸۴ ۲۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان دانشگاهی با استفاده از دم اسب و ابریشم احیا شده، شاخ مصنوعی کرگدن تولید کردند. هدف آنان کاهش شکار غیرقانونی کرگدن‌ها برای فروش پرسود شاخ این حیوانات است.

به گزارش مهر، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد این شاخ مصنوعی را ابداع کرده‌اند تا خریداران را سردرگم کنند و از سوی دیگر با عرضه کپی ارزان‌تر شاخ کرگدن تقاضا برای نمونه‌های واقعی را کاهش دهند.در طب سنتی چین به خواص متعدد شاخ کرگدن نیز اشاره شده است. فرآیند رشد شاخ کرگدن نیز مانند شاخ گاو است و حتی مواد با خواص یکسانی در آنها وجود دارد. در حقیقت شاخ کرگدن شبیه یک دسته مو است که رشد می‌کند و به وسیله مایعی که از غدد دماغی این حیوان ترشح می‌شود، به‌هم می‌چسبند.
دانشمندان برای ساخت این شاخ‌ها موهای دم اسب را با شبکه‌ای از ابریشم احیاشده، به یکدیگر چسباندند. در نتیجه فعالیت آنان شاخی تولید شد که ظاهر و ترکیبات آن شباهت بسیار زیادی به نمونه واقعی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر