jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۵۴۸۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

کنترل فشار و کلسترول خون، تحرک و تغذیه مناسب از جمله اقدام‌هایی است که می‌تواند از بروز سکته مغزی پیشگیری کند.

محققان تاکید می‌کنند: مصرف الکل و دخانیات نیز که به تشدید بیماری‌های قلبی، عروق مغزی و فشار خون بالا کمک می‌کند از دیگر مواردی است که حذف آنها به پیشگیری از سکته مغزی یا تکرار آن کمک می‌کند. این متخصصان می‌افزایند: همچنین پرهیز از استرس و هیجان‌های غیرطبیعی که باعث افزایش فشار و چربی خون شده و زمینه را برای سکته مغزی فراهم می‌کنند از دیگر مواردی است که در بحث پیشگیری از ابتلا به این نوع سکته مطرح می‌شود. رژیم غذایی نامناسب و بی‌تحرکی هم از مهم‌ترین عوامل ایجاد سکته مغزی به شمار می‌رود. برای نجات بیماران در زمان طلایی، متخصصان روی جدی گرفتن نشانه‌های سکته مغزی تأکید می‌کنند. ضعف بدن، ناتوانی در تکان دادن دست و پا، بی‌حس شدن اندام‌ها و یک طرف صورت، اختلال در تکلم برخی از این نشانه‌ها هستند./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر