jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۱۴۸۶   ۱۳ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

واکنش اعضای جبهه مقاومت به خبر ترور نافرجام حاج‌قاسم سلیمانی

سرت سلامت سردار

پرده‌برداری رئیس سازمان اطلاعات سپاه از پروژه ناکام عبری - عربی برای ترور سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی با واکنش گروه‌های مقاومت در منطقه روبه‌رو شد.

احمد المدلل از فرماندهان برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این زمینه گفت: تلاش برای ترور سردار سلیمانی یک توطئه صهیونیستی - آمریکایی برای برهم زدن توازن و ثبات منطقه است به ویژه این‌که جمهوری اسلامی ایران پیشگام حمایت از مقاومت در منطقه است.
به گزارش پایگاه اخبار فلسطین، وی اضافه کرد: آمریکا در این منطقه آینده و جایگاهی ندارد زیرا محور مقاومت در مقابل آن ایستاده است.
اسامه حمدان، مسؤول روابط خارجی جنبش حماس فلسطین هم گفت: طراحی عملیات ترور سردار سلیمانی نشان می‌دهد تلاش‌هایی برای ایجاد ائتلاف میان رژیم صهیونیستی و نیروهای منطقه‌ای صورت می‌گیرد.
وی افزود: قاسم سلیمانی نقش عمده‌ای در پیشبرد مقاومت و رشد آن ایفا کرده است و من نمی‌توانم جزئیات این مساله را بیان کنم.
اسامه حمدان تاکید کرد: تلاش برای ترور سردار سلیمانی حاکی از آن است که آمریکا همچنان تلاش می‌کند برای تجاوز به کشورهای منطقه ائتلاف ایجاد کند.
سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز گفت: سلیمانی در مسؤولیت‌هایی که به عهده داشته، پیروزی‌های بزرگی ثبت کرده است.
محمد البریم (ابو مجاهد) افزود: رژیم صهیونیستی و آمریکا پس از شکست‌های پی در پی و پیروزی‌هایی که به نام سردار سلیمانی ثبت شده به دنبال یک پیروزی موهوم هستند.
وی اضافه کرد: سردار سلیمانی از نادر شخصیت‌هایی است که در کنار مردم فلسطین ایستاده است و روابط محکمی با مقاومت فلسطین دارد و خواستار افزایش توان و امکانات فلسطین و گروه‌های مقاومت فلسطینی است.
سالم عطاءا...، عضو شورای مرکزی جنبش مجاهدین فلسطین گفت: تلاش برای ترور سردار قاسم سلیمانی، اقدامی در چارچوب دشمنی و توطئه‌های دائمی استکبار غربی علیه امت اسلامی و شخصیت‌های مقاومت است.
وی اضافه کرد: دشمنان امت نمی‌توانند با ترور شخصیت‌ها و حامیان جنبش‌های مقاومت اوضاع را تغییر دهند.
عطاءا... بر نقش مهم سردار سلیمانی در یاری‌رسانی به مقاومت فلسطین در مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
حسین الاسدی از رهبران برجسته جنبش اسلامی عراق بیان کرد: موضوع ترورها چیز جدیدی
در طرح‌های صهیونیستی - آمریکایی نیست. وی در گفت‌وگو با شبکه المیادین افزود: همزمانی این طرح با برخی حوادث در منطقه از جمله شکست مفتضحانه توطئه‌های آمریکا بسیار مهم است.
معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در گفت‌وگو با شبکه المیادین اظهار کرد:
سردار سلیمانی صاحب اندیشه استراتژیک و یک فرمانده میدانی است.
ابو احمد فواد افزود: سلیمانی یک فرمانده میدانی است که با همه گروه‌های مقاومت بدون تبعیض قومی و مذهبی همکاری می‌کند.
وی اضافه کرد: شکست طرح ترور سردار سلیمانی یک پیروزی بزرگ دیگر برای دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.
فواد گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی عربی و عبری با هم هماهنگی کامل دارند و ما در این باره مثال‌ها و اسناد بسیاری داریم. وی بیان کرد: سردار سلیمانی به پوشالی بودن و ضرورت مبارزه با رژیم صهیونیستی اعتقاد و ایمان دارد.
روایت طائب از جزئیات طرح ترور
حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه از طراحی و برنامه‌ریزی چندین ساله سرویس‌های امنیتی عبری - عربی برای ترور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ایجاد جنگ مذهبی در ایام فاطمیه و محرم و ناکامی و شکست آنان و درنهایت دستگیری اعضای تیم ترور پرده برداشت.
طائب در بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه در تشریح بخشی از طراحی سرویس‌های عبری - عربی برای ترور فرمانده نیروی قدس سپاه بیان کرد: در این طراحی قرار بود تیم تروریستی وابسته و اجیر شده با ورود به کشور در ایام فاطمیه، محلی در جوار حسینیه مرحوم پدر سردار سلیمانی را خریداری کرده و با استقرار در آن ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلو مواد منفجره را تهیه و از طریق ایجاد کانال در زیر حسینیه قرار دهند تا زمانی که این سردار عزیز به رسم همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورا در این حسینیه و در جمع عزاداران حسینی حضور می‌یابند، آن را منفجر کنند.
وی با تاکید بر این که حتی زمانی که این تیم را برای آموزش از ایران به کشورهای همسایه بردند تا با هزینه‌های زیاد آماده و برای اجرای عملیات به داخل اعزام کنند، تحت کنترل و اشراف اطلاعاتی سپاه قرار داشتند، گفت: با الطاف الهی و کار دقیق و هوشمندانه اطلاعاتی با دستور فرمانده محترم کل سپاه قبل از تاسوعا و عاشورا موفق شدیم با دستگیری این تیم سه نفره توطئه و برنامه‌ریزی چند ساله سرویس‌های عبری - عربی برای ارتکاب چنین جنایتی را خنثی و با شکست مواجه سازیم.
رئیس سازمان اطلاعات سپاه خاطرنشان کرد: اینها آن‌قدر به موفقیت طراحی و عملیات خود اطمینان داشتند که حتی وزیر خبیث رژیم صهیونیستی مدتی قبل اظهار کرده بود ما سردار سلیمانی را ترور می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر