jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۶۰۱۴   ۰۹ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

جناب سعید حدادیان را که می‌شناسید؟ بله، همان مداح معروف را می‌گوییم که خیلی‌ها هم او را می‌شناسند.

حالا احتمالا برایتان جالب باشد که سعید حدادیان راجع به فاضل نظری،شاعر جوانی که این روزها مدیریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را هم بر عهده دارد حرف‌های جالبی زده. آن طور که حدادیان به فارس گفته: «معتقدم فاضل نظری شاعری است که دهه‌ها بلکه قرن‌ها را درمی‌نوردد و به عنوان یک محصول آبرومند دوران ما به نسل‌های بعد معرفی خواهد شد.» حدادیان در ادامه پا را فراتر گذاشته و فاضل نظری را شاهکار غزل معاصر معرفی می‌کند: «فاضل، شاهکار غزل معاصر است. البته منصفین تایید می‌کنند و معمولاً خیلی‌ها هم متاسفانه نمی‌توانند واقعیتی را که استادانی مثل خرمشاهی و بزرگانی مانند ساعد باقری درک کرده‌اند، دربیابند.»
حدادیان که البته به جز مداحی، شاعر هم هست در ادامه درباره ارتباط خودش با غزل‌های فاضل نظری می‌گوید: «قطعاً زنجیره نورانی شعر است که ما را به هم متصل می‌کند.» روایت حدادیان از اهمیت آثار فاضل نظری در روزگار معاصر هم شنیدنی است: «فاضل در روزگاری که همه فکر می‌کنند شعر ته کشیده است و دیگر غزل خیلی رونق ندارد؛ چون رسانه‌هایی مثل سینما و تلویزیون و... آمدند و جای آن را پر کرده‌اند، نظر و حرف دیگری دارد. او دل و جان و منزل امثال حقیر را برای آن فرزند جوانم، پر از شعر فاضلانه کرده است. فاضل با همین قافیه‌هایی که خیلی‌ها از آن فرار می‌کنند و فکر می‌کنند رمق آنها کشیده شده است، با همین وزن‌هایی که بعضی آنها را به جای بال، وَبال می‌دانند، شاهکار کرده است و می‌کند. ببینید با قافیه الف در آخر قرن چهاردهم چه کرده است! ای آن‌که بی‌دلیل رها می‌کنی مرا/ آن‌قدر عاشقم که نمی‌پرسمت چرا.»
حالا سوای این حرف‌هایی که حدادیان درباره فاضل نظری زده و این‌که چقدر از این دیدگاه‌ها به واقعیت نزدیک است یا نه، جالب است بدانید که آثار فاضل نظری نه فقط در ایران که در بعضی جوامع فارسی‌زبان مثل افغانستان هم علاقه‌مندان زیادی دارد و در همین گزارشی که همکارمان زینب مرتضایی‌فرد از رواج محصولات فرهنگی ایران در افغانستان منتشر کرد، اشاراتی به این موضوع شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر