jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۲۳۱۵ ۱۷ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

جایتان دیروز بیش از همیشه خالی بود، هر چند برخلاف سال‌های گذشته در روزنامه جشن نداشتیم، اما این روز خبرنگار بیشتر از همیشه به ما چسبید. کیک نبریدیم، سخنرانی نداشتیم اما مسؤولان آمدند و خیلی صمیمانه به ما گل و هدیه دادند، با هم شیرینی خوردیم و گفتیم و خندیدیم.

خلاصه که از همین جا خودمان روزمان را به خودمان و همکارانمان در دیگر رسانه‌ها تبریک می‌گوییم. به‌خصوص به آن همکار عزیزی که نامش صابر محمدی است و ما را پیچانده و نیامده. هم جشن صمیمی امسال را از دست داده و هم ما را تنها گذاشته. امیدواریم شما هم آنقدر از ما و نوشته‌هایمان لذت برده باشید که بگویید روزتان مبارک. خب ... فرض را بر این می‌گذاریم که گفتید و ما هم بسیار خوشحال شدیم. ممنونیم از همراهی شما.
گفتیم روز خبرنگار است دیگر. کامران تفتی، شهره لرستانی و محمدحسین فرحبخش گزینه‌هایی بودند که علی آقای رستگار رفته سراغشان و با آنها حرف زده. البته نه این‌که بخواهد آنها از ما تعریف کنند. بلکه پرسیده این سال‌ها در برخوردهای میان آنها و خبرنگاران چه چیزهایی آزارشان داده است. آنها هم برای رستگار مفصل از رابطه شان با رسانه‌ها و توقعات دو طرفه حرف زده‌اند. گزارش همکارمان در صفحه 11 منتشر شده و می‌توانید بخوانیدش.
وزارت بازرگانی قیمت کالاهای مختلف را با نرخی مصوب اعلام کرده، اما این نرخ‌ها کجا و نرخ‌های بازار کجا. حالا ما که حق نداریم بیش از یک شهروند در این باره نظر بدهیم، اما می‌توانیم آذر مهاجر را بفرستیم برود و ببینید در این میان برای کاغذ چه اتفاقاتی افتاده است. بالاخره یک مهاجر داریم و یک بازار کاغذ. او رفته سراغ مقایسه این دو قیمت‌ با یکدیگر و بررسی کرده جانانه. بروید صفحه 10 و بخوانید که ماجرا چیست.
همان همکارمان بود که بی‌خیال کشورهای همسایه نمی‌شد، زینب مرتضایی‌فرد را می‌گویم، رفته سراغ بازار ترجمه کتاب‌های الیف شافاک در ایران و برایتان نوشته که چه بلبشویی است. البته او قبل‌تر سراغ اورهان پاموک و ارنست همینگوی هم رفته بود و اوضاع وخیم ترجمه آثار آنها را هم در ایران برایمان ترسیم کرده بود. امروز در همین صفحه می‌توانید گزارشش را درباره ترجمه کتاب‌های نویسنده‌ای که ملت عشقش در بازار کتاب ایران بسیار دیده شد را بخوانید.
در صفحه 12 هم سینما داریم از نوع جهانش، آن هم به انتخاب و قلم زیاری از نوع کیکاووس خانش. بروید و بخوانید، سینمای جهان هم کم جذابیت ندارد ...

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر