jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۸۲۱۷ ۰۴ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محمدصادق حیدری، رئیس گروه جهادی مقداد می‏گوید اگر زنان گروه با مردان همراه نبودند، بسیاری از موفقیت‏ها و اتفاقاتی که امروز برای آنها پیش آمده، ممکن نمی‏شد.

او فعالیت گروه زنان را به دهه 60 و زمان جنگ تشبیه می‏کند، زمانی که بسیاری از خانم‏ها در پشت جبهه کار می‏کردند و در بعضی مواقع هم خود دست به کار و وارد صحنه نبرد می‎شدند.
جنس تلاش خانم‎هایی که عضو این گروه هستند هم همین طور است، گاهی در پشت صحنه و گاهی خود به طور مستقیم دست به کار می‎شوند. اغلب خانم‎های این گروه تحصیلات دانشگاهی دارند و در رشته‎هایی مانند میکروبیولوژی، روان‌شناسی، علوم سیاسی و ادبیات تحصیل کرده‏اند.
البته چند نفر از خانم‏ها هم علوم حوزوی ‌خوانده‎اند. خانم‏های گروه جهادی در راستای هدف گروه، یعنی ارتقای سطح اقتصادی و معیشتی ساکنان روستا فعالیت می‎کنند. یکی از کارهای آنها، فعالیت در کارگاه‎های تولیدی برند عفاف و حجاب خودشان است. بسیاری از خانم‎های گروه اما، بسته به تحصیلات دانشگاهی، در زمینه‎ کارهای پزشکی، درمانی و مشاوره خانواده فعالیت می‎کنند. بخش مهمی از کارهای آنها اما در حوزه فرهنگی است.
برگزاری کلاس‎های ورزشی، پیاده‎روی، دورهمی‎ها و بررسی مشکلات جوانان و زنان روستا از این نوع فعالیت‌ها‌ست. خانم‏های گروه، در کنار مردان حتی در مزارع هم کار می‏کنند پیاز زعفران می‏کارند. بخش دیگری از فعالیت‎های آنها در زمینه آموزش‌ است. بسیاری از خانم‎های روستا که به هر دلیلی امکان تحصیل نداشته‎ و از تحصیل بازمانده‎اند، حالا به لطف آموزش‎های خانگی خانم‌های گروه جهادی با سواد شده‎اند. برگزاری کلاس‎های کمک‎آموزشی برای دانش‏آموزان روستا از دیگر فعالیت‌های آنهاست. خانم‎های گروه معتقدند با انجام کارهای اجرایی و پشتیبانی، سعی دارند تا به خدا نزدیک شوند.
آنها تنها راه رسیدن به خدا را خواندن نماز و روزه گرفتن نمی‏دانند. از نظر آنها خدمت به خلق هم یکی از راه‏های رسیدن به خداست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر