مرد معتاد به شیشه به دلیل توهم ناشی از مصرف مواد پدرش را کشت و مادرش را زخمی کرد

یک صدایی می گفت پدرم را بکشم!

مردی که درپی توهم ناشی ازمصرف شیشه پدرش را در خانه‌شان محله در سرآسیاب ملارد به قتل رسانده و مادرش را نیز زخمی کرده بود، به جنایت اعتراف کرد. متهم در جریان تحقیقات قضایی-پلیسی مدعی بود که بعداز مصرف شیشه گمان می‌کرده دو غریبه با جا زدن خودشان به جای والدین وی قصد اذیت کردنش را دارند که دست به این جنایت زده است.
کد خبر: ۱۲۰۶۷۷۳

به گزارش جام‌جم، ساعت 21 شامگاه نهم فروردین امسال مردی با پلیس شهر ملارد در غرب استان تهران تماس گرفت و از قتل مرد 71 ساله همسایه اش و زخمی شدن همسر او در خانه‌ای در محله سر آسیاب خبر داد. ماموران زمانی که وارد خانه مورد نظر شدند، مشاهده کردند همسایه‌ها سد راه مرد 47 ساله که پسر خانواده است، شده و اجازه خروجش را از مجتمع نمی‌دهند. در همین موقع یکی از همسایه‌ها با نزدیک شدن به ماموران اعلام کرد که این مرد پدر خود را کشته و مادر 67 ساله اش را زخمی کرده است. ماموران وارد خانه شده و مشاهده کردندکه پدر خانواده با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده و همسرش زخمی شده است. با کشف پیکر مرد قربانی موضوع این جنایت به حمید رضا نوایی، بازپرس کشیک ویژه قتل دادسرای شهر ملارد گزارش شد .
با حضور تیم جنایی و تحقیقات اولیه مشخص شد، بررسی‌های بازپرس جنایی و تیم تحقیق پلیس آگاهی نشان دادکه متهم ابتدا پدرش را غافلگیر کرده و او را با ضربه‌های چاقو به قتل رسانده است. بعد از آن سراغ مادرش رفته و او را از ناحیه سر و نقاط مختلف بدن مورد هدف ضربه‌های چاقو قرارداده است.
پرونده‌ای در این باره در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای شهر ملارد تشکیل شد و متهم میانسال برای ادامه تحقیقات به اداره پلیس آگاهی شهر ملارد منتقل شد .
متهم پرونده در جریان تحقیقات پلیسی اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرد این در حالی بود که شواهد نشان می‌داد که مرد 47 ساله اعتیاد داشته و شیشه مصرف می‌کرده است. حتی چند بار خانواده برای ترک اعتیادش تلاش کرده‌اند اما بی‌نتیجه مانده بود و او بعد از خارج شدن از کمپ دوباره مصرف شیشه را از سر گرفته بود. در این مرحله ماموران به تحقیق از دیگر اعضای خانواده او پرداختندکه معلوم شد او اختلافی با اعضای خانواده و والدینش نداشته است و احتمال می‌دهنداو براثر توهم ناشی از شیشه دست به این جنایت زده باشد. این در حالی بود که چند روز بعد ماموران از طریق مسؤولان بیمارستان متوجه شدند که مادر خانواده در جدال با مرگ زنده مانده است. تحقیقات از وی نشان دادکه او آن شب بیرون از خانه بوده و زمانی که بازگشته متوجه قتل همسرش شده و با فرار از دست پسرش می‌خواسته از همسایه‌ها کمک بگیرد که نتوانسته و از سوی پسرش با ضربه‌های چاقو زخمی شده است.
تحقیقات از متهم به پدرکشی ادامه داشت تا این‌که او چند روز پیش سرانجام سکوت خود را شکست و به قتل اعتراف کرد.
متهم به افسر تحقیق گفت: مدتی بود که شیشه مصرف می‌کردم و خانواده ام خیلی تلاش کردند اعتیادم را ترک کنم اما بی فایده بود. آن شب شیشه مصرف کرده بودم. صداهایی می‌شنیدم که به من می‌گفت دو نفر مهاجم به خانه پدری‌ات رفته‌اند و اگر آنها را از بین نبرم مرا اذیت می‌کنند و جانم را می‌گیرند. حتی بعداز آن تصاویری را دیدم که آن دو نفر لباس‌های پدر و مادرم را به تن کرده بودند.
صدا مدام به من دستور می‌داد که هر چه زودتر باید به خانه مان بروم و آن دو غریبه را به قتل برسانم. با دستوری که صدا به من داد وارد خانه شدم. چاقویی را برداشتم و سراغ پدرم رفتم. ابتدا او را با ضربه‌های چاقو کشتم. گمان می‌کردم با قتل او فرد غریبه از وجودش خارج می‌شود. زمان کوتاهی نگذشته بود که مادرم به خانه آمد. با دیدن لکه‌های خون و جسد پدرم وحشت کرده بود و می‌خواست فرار کند.
آن صدا به من دستور داد که این زن همان فرد مهاجمی است که در وجود مادرم رخنه کرده و لباس‌های او را به تن کرده است و برای نجات مادرم و خودم باید این زن را بکشم غافل از این‌که او مادرم است. با چاقویی که دستم بود به سمت مادرم حمله‌ور شدم و او را زخمی کردم . خواستم فرار کنم که همسایه‌ها مرا کتک زدند و مانع فرارم شدند.
حمیدرضا نوایی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای شهر ملارد در این باره به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم برای او قرار بازداشت موقت صادر شد. متهم بعد از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد. با تحقیق از متهم او مدعی شد در جریان توهم ناشی از شیشه مرتکب قتل پدرش و زخمی کردن مادرش شده است . اما باید گفت اعتیاد شیشه نمی‌تواند رافع مسؤولیت کیفری از سوی متهم شود و طبق قانون و با توجه به جرمی که او مرتکب شده، محاکمه می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها