jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۲۲۴۰ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

در سینمای 40 ساله انقلاب اسلامی، فیلم‌های مختلفی رشادت‌ها و رزمندگی‌های نیروهای سپاهی و بسیجی را به تصویر کشیده‌اند. زنده یاد رسول ملاقلی‌پور در چند فیلم از جمله «بلمی به سوی ساحل» و «افق» سراغ سپاهی‌ها رفت.

علی شاه‌حاتمی در «آخرین شناسایی»، بسیجیان تخریبچی را به تصویر می‌کشد و احمد مرادپور هم در «سجاده آتش»، رزمندگی نیروهای بسیج و سپاه را در عملیات کربلای 5.سعید سهیلی در «مردی شبیه باران»، قصه دستگیری و اسارت یک فرمانده برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نام منصور قاسمی را روایت می‌کند. این همان فیلمی است که ابوالفضل پورعرب برای بازی در آن برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم فجر هم شد.
«زیباتر از زندگی» ساخته انسیه شاه‌حسینی هم قصه سیدحسین علم الهدی، فرمانده سپاه هویزه است. قصه شهید محمود کاوه، از دیگر فرماندهان سپاه هم در «شور شیرین» (جواد اردکانی) روایت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر