پشت صحنه

ماجرای یک لوگوی محبوب

امروز پشت صحنه سکوت مطلق و صدای کیبورد دارد. یعنی چه؟ یعنی همه در سکوت سخت مشغول کار هستند و این فقط صدای کیبورد است که سکوت گروه فرهنگ و هنر را می‌شکند. البته چند بار هم شما تماس گرفتید و حرف و نکته‌ای درباره مطالب داشتید که خودش حسابی اتفاق خوبی بود، هم سکوت را شکست و هم از این‌که می‌خوانیدمان خرسند شدیم. در این روز ساکت پرکار اما چه کرده‌ایم و چه برایتان داریم. بچه‌های گروه فرهنگی برای آخر هفته حسابی سنگ تمام گذاشته و انواع مطالب را برایتان تدارک دیده‌اند. از گزارش خیلی جدی صفحه 11 تا گزارش جذاب صفحه 10 و البته گزارش جالب و خواندنی صفحه 12 و بالاخره گزارش مناسبتی جذاب و متفاوت صفحه 9.
کد خبر: ۱۲۰۰۳۶۷

از همین صفحه شروع کنیم. امروز می‌توانید مطلبی درباره سه کتاب جالب و خواندنی که به حضرت عباس(ع) پرداخته‌اند، بخوانید و برای مطالعه بیشتر هم سراغ خود کتاب‌ها بروید. «پنجره‌های تشنه» نوشته مهدی قزلی، «آه» یاسین حجازی و «ماه به روایت آه» زنده‌یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد کتاب‌هایی هستند که انتخاب و بررسی شده‌اند. در همین صفحه بخوانید و ببینید نویسندگان ایرانی از چه زاویه‌ای سراغ قمر بنی‌هاشم رفته و به شخصیت او پرداخته‌اند.
در صفحه 10 هم سوژه داریم چه سوژه‌ای. قبل از این‌که روزنامه را ورق بزنید و بروید سراغ مطلب، در همین حد بدانید که قرار است ترامپ زحمت بکشد و برود زبان مازنی را یاد بگیرد تا بفهمد اهالی روستای پیته نوی بهشهر خطاب به او چه می‌گویند. ماجرا این بود که همکارانمان رفتند سراغ همان گروهی که در راهپیمایی 22 بهمن فریاد «ترامپ حال خرابه» سر داده بودند و می‌خواستند صدایشان را به گوش رئیس‌جمهور آمریکا برسانند. حالا که باز دولت آمریکا گل کاشته و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان نیروی تروریستی اعلام کرده، رفتیم سراغشان و با آنها حرف زدیم تا ببینیم حالا چه نظری درباره آمریکا دارند.
صفحه سینمای امروز رفته سراغ یک موضوع مهم و فیلم‌های بی‌ادبی را بررسی کرده که بدون جدی گرفته شدن گروه‌های سنی مناسب روی پرده رفته و مخاطبانی را در همه گروه‌های سنی داشته است. شاید برخی فیلم‌ها برای گروه‌های سنی بالاتر مناسب باشد، اما همان‌ها برای گروه‌های سنی پایین می‌شود بی‌ادب. بخوانید و ببینید در صفحه 11 امروز همکارانمان این فیلم‌ها را چگونه بررسی کرده‌اند و چه نظری درباره عملکرد معاونت سینمایی دارند.
و اما در صفحه 12 هم رفته‌ایم سراغ طراحی یک لوگو که چهار دهه از عمرش می‌گذرد و در تمام روزهای سخت و آسان کنار مردم بوده است؛ از جنگ گرفته تا سیل و... آن وقت حالا آقای ترامپ درباره‌اش حرف‌هایی می‌زند که به همراهی و عشق بیشتر مردم به آن منجر می‌شود. داستان طراحی لوگوی سپاه پاسداران روایتی است که می‌توانید ورق بزنید و بخوانیدش.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها