jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۹۸۵۳   ۱۹ فروردين ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گل معروف آندو، بهترین گل تاریخ لیگ قهرمانان شد

تیموریان: هیجان ندهید!

نزدیک به شش سال قبل در بازی استقلال و بوریرام تایلند در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، آندرانیک تیموریان موفق شد یک سوپرگل به یادماندنی بزند. شوت بی‌نظیر او از فاصله نزدیک به 35 متری فضا را شکافت و وارد دروازه حریف شد. این گل با تمجید خیلی‌ها در سطح جهان روبه‌رو شد.

حتی گزارشگر عرب مسابقه آن را بهترین گل هفته جهان خواند. در آن شب هر چند خیلی‌ها به تمجید از گل آندو پرداختند ولی هیچ‌کس فکر نمی‌کرد روزی این گل بهترین گل تاریخ لیگ قهرمانان آسیا شود. در نظرسنجی اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا گل آندو موفق شد همه گل‌های زیبا را پس بزند و عنوان بهترین را مال خود کند.
تیموریان این روزها مانند روال گذشته سکوت کرده و ترجیح می‌دهد صحبت نکند. یک‌بار وقتی درباره این گل با تیموریان صحبتی دوستانه داشتیم او حرف‌های جالبی درباره آن زد. آندو گفت: «همه‌اش گیر داده‌اید به این شوت. کار شاقی نکردم. توپ جلوی پایم افتاد. احساس کردم الان شوت بزنم گل می‌شود و زدم.» آن زمان خیلی‌ها این گل را شبیه صاعقه می‌دانستند. آندو اما مخالف بود و می‌گفت نظری در این باره ندارد: «دیگر خیلی هیجان می‌دهند. راستش آن سال دوست داشتم استقلال قهرمان آسیا شود و واقعا حیف شد. ما توان رسیدن به فینال را داشتیم ولی متاسفانه نشد.»
گل تیموریان در رقابت با گل علی بائف، بازیکن ازبکستانی موفق شد عنوان بهترین را مال خود کند. 77 درصد کاربران به این گل رای دادند و گل بائف هم فقط تنها 23درصد را مال خود کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها