jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۷۹۸۸   ۲۶ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

آقای بازیگر جزو معدود بازیگران نسل اول بازیگری در سینمای ایران بود که صرفا به کمیت در بازیگری فکر نمی‌کرد. انتظامی گزیده‌کار و وسواسی بود و تا پیشنهادی او را به لحاظ چالش بازیگری اقناع نمی‌کرد، بازی در نقش و فیلمی را نمی‌پذیرفت. همین گزیده‌کاری هم آقای بازیگر را خاص و متمایز می‌کرد.

استفاده درست او از بدن و بیان و میمیک و رندی‌ها و بازیگوشی‌های خلاقانه‌اش، شخصیتی کاریزماتیک و دوست‌داشتنی از انتظامی ساخت.
چهره ماندگار بازیگری ایران، تقریبا همیشه‌ شان و سطح بازیگری خود را حفظ کرد. بعد از دوران اوج انتظامی که مصادف با دهه 60 و 70 بود، آقای بازیگر حتی در دوران کهنسالی هم نقش‌آفرینی‌های درخشانی در کارنامه داشت.
یکی از زیباترین بازی‌های انتظامی، ایفای نقش پدر دکتر سپیدبخت (رضا کیانیان) در خانه‌ای روی آب بود که به زیبایی تنهایی و تمنای یک پیرمرد ساکن خانه سالمندان را به تصویر می‌کشد. یکی دیگر از بازی‌های ماندگار آقای بازیگر در سنین کهنسالی مربوط به نقش آقای قناتی در مینای شهر خاموش است که یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های کل کارنامه او هم محسوب می‌شود. او در اینجا هم نقش شخصیتی عاشق را به زیبایی بازی می‌کند.
بازی‌های عزت‌ا... انتظامی در فیلم‌هایی چون حکم، شب، ستاره می‌شود، گاوخونی و دیوانه‌ای از قفس پرید هم که در همین سن و سال بالاست، نشان از سرزندگی و انرژی خوب این استاد بازیگری داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر