jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۷۹۵۹ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یک طوق کبوتر مسافتی در مزایده‌ای بین‌المللی در بصره در جنوب عراق به قیمت ۱۱ هزار و ۶۰۰ دلار فروش رفت.

به گزارش ایرنا،‌ در مزایده بین‌المللی کبوتر که روز جمعه از سوی یک سازمان بین‌المللی مزایده که مقر آن در بلژیک قرار دارد، ده‌ها پرنده وارداتی از نژادهای اصیل اروپایی به قیمت هزاران دلار فروخته شد. در این مزایده چند صد نفر از پرنده‌دوستان و پرورش‌دهندگان کبوتر از استان‌های مختلف عراق شرکت داشتند. این اولین مزایده کبوتر است که از سوی این سازمان در بصره عراق برگزار می‌شود و قرار است چند ماه دیگر مزایده مشابهی نیز در کویت برگزار شود. در این مزایده کبوترانی از نژادهای معروف اروپایی شرکت داده شد که نخستین آن ۱۱ هزار و ۶۰۰ دلار و پرنده دوم ۲۵۰۰ دلار به فروش رفت. با این‌که نگهداری و پرورش کبوتر در عراق بسیار رواج داشته و علاقه‌مندان فراوانی دارد؛ در عین حال جامعه عراق با دید منفی به آن می‌نگرد و عرف دادگاه‌ها چنین است که شهادت کبوتربازان را نمی‌پذیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر